EnergyEndure – wygodne, trwałe i estetyczne okna dachowe
EnergyEndure – wygodne, trwałe i estetyczne okna dachowe

Zmienna polska aura oraz coraz częściej występujące anomalie pogodowe, takie jak huraganowe wiatry, gwałtowne opady deszczu, fale upałów, długotrwałe susze i powodzie, skłaniają wszystkich inwestorów do starannie przemyślanego wyboru technologii i materiałów budowlanych, tak aby dom, który z nich powstanie służył przez lata. Dotyczy to również okien dachowych. Warto więc  wybrać modele wysokiej jakości, niezawodne i bezpieczne, by na długo, nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, cieszyć się ich bezawaryjnym użytkowaniem.

Mocna konstrukcja

Doskonałym przykładem nowoczesnego rozwiązania w tej klasie produktów jest okno EnergyEndure marki Liteleader, które łączy w sobie cechy okien drewnianych – naturalny wygląd, właściwości izolacyjne, przyjazny mikroklimat (drewno jest materiałem „oddychającym”) oraz aluminiowych – wytrzymałość, szczelność, odporność na czynniki atmosferyczne. EnergyEndure zawdzięcza ponadprzeciętną jakość i właściwości ochronne specjalnej budowie – od wewnątrz jest to solidna rama z klejonego warstwowo, laminowanego i zabezpieczonego przeciwgrzybicznie drewna sosny północnoskandynawskiej, natomiast z zewnątrz pokrywa ją wyjątkowo trwałe oblachowanie z aluminium. To perfekcyjne systemowe połączenie wraz ze wzmocnioną konstrukcją ościeżnicy oraz szczelnymi kołnierzami do każdego rodzaju dachu sprawia, że otrzymujemy produkt o podwyższonych parametrach, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając maksymalną ochronę budynku przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, wysoką efektywność energetyczną oraz izolacyjność cieplną.

Niższe rachunki za ogrzewanie

Mocna konstrukcja to nie wszystko. W standardzie jest także 24 mm podwójny pakiet szybowy z hartowaną szybą zewnętrzną. Dzięki temu EnergyEndure dostarcza optymalną ilość dziennego światła do pomieszczenia, a mieszkańcy mogą cieszyć się  komfortem akustycznym i nie obawiać strat ciepła. Ten ostatni parametr ma również znaczenie, jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych. W takim przypadku warto rozważyć wybór produktu z „najwyższej półki”, ponieważ ta inwestycja po prostu się opłaci. W oknach marki Liteleader 16 mm ciepła ramka ze stali nierdzewnej zespala komorę międzyszybową wypełnioną bardzo dobrym materiałem termoizolacyjnym – argonem, a pakiet szybowy posiada dwie warstwy niskoemisyjne, które nie przepuszczają chłodu do wnętrza pomieszczeń i zatrzymują w nich ciepło, przyczyniając się do niższych rachunków za ogrzewanie.

Wygoda użytkowania

Okna dachowe zapewniają odpowiednią ilość światła i świeżego powietrza w pomieszczeniach na poddaszu oraz mają wpływ na zrównoważony bilans energetyczny budynku. Niemniej jednym z najważniejszych kryterium doboru powinno być też wygodne użytkowanie. Dzięki centralnej osi obrotu otwieranie, zamykanie i mycie okien dachowych EnergyEndure jest bardzo łatwe – zawias umieszczony w środkowej części okna pozwala na obrócenie go w ten sposób, aby zewnętrzna strona znalazła się w środku pomieszczenia. Z kolei ergonomiczna klamka u dołu skrzydła umożliwia pasywną wentylację. Można ją ustawić w trzech pozycjach: jedna to całkowite zamknięcie, a dwie, dzięki funkcji mikrouchyłu, odpowiadają za wentylację. O komfort mieszkańców pomogą zadbać właściwie dobrane akcesoria, a zwłaszcza  rolety, żaluzje i markizy. W zależności od potrzeb stwarzają wiele wariantów regulacji dopływu docierającego światła oraz chronią przed nagrzewaniem wnętrz.

Naturalne jest piękne i zdrowe

Wśród licznych zalet drewnianych okien dachowych należy wymienić ich naturalne piękno. Jasne ramy z widocznymi wzorami usłojenia są dekoracyjne i pasują do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Drewno jest przyjemne w dotyku, ciepłe, higieniczne i tworzy w salonie, sypialni czy pokoju do pracy przyjemny klimat. Dzięki właściwościom absorpcji i oddawania wilgoci ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Drewniana stolarka spełnia także wysokie wymagania techniczne i jest wyjątkowo wytrzymała, w tym odporna na działanie ognia. Podczas pożaru nie wydziela szkodliwych substancji, a zewnętrzne spalone warstwy izolują głębsze, co sprawia, że drewno spala się wolno. Ponadto ten naturalny, w pełni odnawialny i podlegający rozkładowi surowiec pozyskiwany ze zrównoważonych upraw (okna EnergyEndure posiadają certyfikat FSC) jest całkowicie ekologiczny i przyjazny dla środowiska.   

 

źródło: 4IQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce