EnergyLite – nowoczesna odsłona okien dachowych
EnergyLite – nowoczesna odsłona okien dachowych

Okna dachowe to więcej światła i ciepła w domu, lepsza wentylacja, a także – przy zachowaniu odpowiednio dobranych parametrów technicznych – korzystny bilans energetyczny dla całego budynku. Dlatego wybierając okna dachowe, warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane, charakterystykę techniczną produktu oraz funkcje, które zapewnią wygodę użytkowania na lata. Nie mniej ważne jest wzornictwo – design okna powinien współgrać z rodzajem pokrycia dachowego i elementami konstrukcyjnymi poddasza użytkowego, takimi jak belki i krokwie oraz wystrojem wnętrza, podkreślając oryginalny styl aranżacji pomieszczenia.

Materiał, funkcja, design

Ilość nowatorskich rozwiązań technologicznych stolarki okiennej daje olbrzymie możliwości doboru produktu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. EnergyLite – okna dachowe nowej generacji zaspokajają najbardziej wygórowane wymagania, a przy tym są przystępne cenowo.  

● Wykonane z klejonego warstwowo, laminowanego drewna sosny północnoskandynawskiej, pokrytego nieszkodliwym akrylowym lakierem wodorozcieńczalnym i zabezpieczone przeciwgrzybicznie, są naturalne, trwałe, estetyczne i tworzą w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat.

● Zewnętrzne aluminiowe oblachowania w kolorach z palety RAL 7043 harmonizują kolorystycznie z dowolnie wybranym pokryciem dachowym.

● Wysokiej jakości, szczelne kołnierze do dachów płaskich, falistych czy wysokoprofilowych doskonale chronią okno i konstrukcję dachu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych – wiatru, deszczu i śniegu.

● Okna wyposażone w pakiet szybowy o łącznej grubości 24 mm, z hartowaną szybą zewnętrzną, pobierają optymalną ilość światła i ciepła z energii słonecznej, znakomicie doświetlając i docieplając    wnętrza na poddaszu.

● Specjalna izolacja cieplna (dwie warstwy niskoemisyjne w pakiecie szybowym) nie przepuszcza chłodu do wnętrza pomieszczeń i zatrzymuje w nich ciepło, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie są niższe.

● Zawias umieszczony w środkowej części okna umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie przez obrót wokół centralnej osi. Ergonomiczna klamka u dołu skrzydła, dzięki funkcji mikrouchyłu, zapewnia dwustopniową wentylację.

● Bogaty wybór akcesoriów, w tym rolet, żaluzji i markiz stwarza wiele możliwości regulacji ilości docierającego światła oraz ochrony przed nagrzewaniem wnętrza.   

● Okna EnergyLite świetnie wyglądają na każdym rodzaju dachu o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni: ceramicznym, cementowym, pokrytym blachodachówką, gontem czy płytą falistą; w budynkach mieszkalnych i obiektach użyteczności publicznej; w realizacjach nowoczesnej, awangardowej architektury oraz w budynkach o tradycyjnej, klasycznej bryle.

Cicho, ciepło, ekologicznie

Drewniane okna dachowe EnergyLite spełniają wszelkie wymogi dotyczące izolacyjności akustycznej i termicznej – w pokojach na poddaszu jest więc cicho, ciepło i przytulnie. Ten szlachetny surowiec wyróżnia się także nienaganną estetyką, dlatego drewniane okna mogą być idealnym uzupełnieniem każdej aranżacji: pokoju dziecięcego, gabinetu czy sypialni. Są one również łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Ze względu na fakt, iż ramy okienne klejone są warstwowo, nie musimy obawiać się, że okna ulegną wypaczeniu. Ważną zaletą okien drewnianych jest również to, iż są ekologiczne, czyli bezpieczne dla środowiska naturalnego – okna EnergyLite posiadają certyfikat Forest Stewardship Council (FSC). Ponadto drewno nie wymaga tak dużych, jak inne materiały budowlane, nakładów energetycznych na wytworzenie, obróbkę, produkcję elementów i utylizację, a podczas ewentualnego pożaru nie wydziela substancji trujących. Okna takie można poddawać procesowi recyklingu.

Łatwe w użytkowaniu, trwałe, bezpieczne i piękne drewniane okna dachowe, dzięki swoim właściwościom i zaletom są doskonałym przykładem nowoczesnej stolarki okiennej, zgodnej z najnowszymi trendami oraz wspaniałą ozdobą każdego dachu.

 

źródło:  4IQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce