Koncepcja drzwi wejściowych grupy GU
Koncepcja drzwi wejściowych grupy GU

1. Zamek wielopunktowy GU-SECURY Automatic z silnikiem A-Öffner 
2. SECUREconnect 200 
3. Biometryczna kontrola dostępu – czytnik linii papilarnych  
4. Wkładka cylindryczna BKS serii 45 Janus 
5. Ukryty napęd DTI  
6. Moduł sterujący  
7. Zasilacz 
8. Przepust kablowy 

 

 Dzięki wyjątkowemu połączeniu zamka wielopunktowego GU Secury Automatic z silnikiem A-Öffner, transmisji danych (SECUREconnect 200), sterowania drzwi za pomocą czytnika linii papilarnych/klawiatury kodowej i zastosowaniu zintegrowanego napędu (DTI) otwierającego drzwi, koncepcja drzwi wejściowych grupy GU tworzy nową jakość pod względem bezpieczeństwa i komfortu obsługi drzwi wejściowych. Koncepcja nadaje się do zastosowania w budownictwie bez barier zgodnie z normą DIN 18040.  
Dzięki zastosowaniu napędu DTI drzwi otwierane są w pełni automatycznie i po wejściu do domu samoczynnie zamykane. Napęd jest niewidocznie zabudowany w skrzydle drzwi, pracuje w trybie niskiego zapotrzebowania na energię i działa bardzo cicho. Może być stosowany w drzwiach aluminiowych i drewnianych. 

Inteligentne sterowanie 
 
Biometryczna kontrola dostępu polegająca na identyfikacji odcisków palców lub indywidualny kod dostępu umożliwiają komfortowe wejście do pomieszczeń lub budynków.  Zapewnia prostą obsługę i konfigurację oraz uruchomienie systemu, które nie wymaga dodatkowej pracy integratora czy montera. Rozwiązanie zostało zaprojektowane tak aby użytkownik końcowy bez problemu poradził sobie z montażem oraz konfiguracją urządzenia. Czytnik linii papilarnych jest idealnym rozwiązaniem do domów jednorodzinnych, dla rodzin z dziećm oraz obiektów użyteczności publicznej. Biometryczny dostęp zapewnia zawsze wejście tylko uprawnionym osobom. Urządzenie posiada możliwość zabudowy w skrzydle, ramie oraz murze. 
Dla bardziej wymagających użytkowników drzwi mogą zostać wyposażone dodatkowo w specjalny moduł sterujący GU Controller IO, który w połączeniu z centralą zarządzającą (Somfy TaHoma® Premium lub Connexoon) daje możliwość sterowania drzwiami z poziomu smartphona lub tabletu z dowolnego miejsca na ziemi. Przykładowo, nasze dziecko wychodząc z domu do szkoły nie zabrało ze sobą klucza co definitywnie uniemożliwia mu ponowne wejście do środka po powrocie. W takiej sytuacji wystarczy zadzwonić do rodzica, który za pomocą smartphona otworzy zdalnie dziecku drzwi wejściowe zapewniając mu bezpieczeństwo.   
 
Współpracujące komponenty 
 
Koncepcja drzwi wejściowych GU oparta jest na sprawdzonym zamku wielopunktowym GU-SECURY Automatic z  silnikiem A-Öffner. Zastosowanie zapadkorygli zapewnia komfort i bezpieczeństwo bez konieczności zamykania drzwi na klucz. W przypadku samoczynnie ryglujących zamków GU-SECURY Automatic nie ma potrzeby zamykania ręcznego. Transferujący prąd i dane przepust kablowy SECUREconnect 200 zawiera zintegrowane funkcje zasilacza,  sterownika, elementu wykonawczego uruchamiania zamka i złącza kablowego. Wytrzymałe styki eliminują połączenia kablowe i usuwają w ten sposób ograniczenie kąta otwarcia skrzydła. Koncepcja zawiera również innowacyjną wkładkę cylindryczną w systemie klucza obustronnego Janus, która spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa poprzez połączenie indywidualnych profili kluczy z mnogością kombinacji położeń zastawek. W dowolnej chwili istniejąca wkładka może zostać uzupełniona o mechatroniczne lub elektroniczne rozwiązanie – system SE- iXalo. 

 

Wszystkie elementy koncepcji drzwi wejściowych GU są do siebie idealnie dopasowane i tworzą elastyczny oraz komfortowy system przystępny dla użytkownika końcowego.  

 

 

źródło: GU