ANWIL  WŁOCŁAWEK DEMENTUJE INFORMACJE O UPADŁOŚCI
ANWIL WŁOCŁAWEK DEMENTUJE INFORMACJE O UPADŁOŚCI

W odniesieniu do informacji medialnych przedstawianych w środkach masowego przekazu, a dotyczących groźby upadłości ANWILU S.A. Zarząd spółki stanowczo dementuje te wiadomości.

Zdaniem Zarządu,…..” nie  istnieją żadne przesłanki ekonomiczne, czy gospodarcze, ani też inne okoliczności, które mogłyby wskazywać lub sugerować taki rozwój wydarzeń, tym bardziej, że Spółka funkcjonuje normalnie i nie zamierza zmniejszać zatrudnienia. Dobrą kondycję spółki najlepiej obrazują fakty finansowe - po trzech kwartałach bieżącego roku spółka uzyskała ponad 2,2 mld przychodu i ponad 200mln zysku netto”….
Zarząd nie dementuje jednak informacji, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi nabywcami Przedsiębiorstwa, chętnymi do zakupu ANWIL S.A.

ANWIL Włocławek, pomijając inne produkty tej firmy, to  jedyny w Polsce producent polichlorku winylu, który jest podstawowym surowcem do produkcji profili okiennych z pvc. W ten podstawowy surowiec zaopatruje się w ANWILU większość producentów profili okiennych mających zakłady produkcyjne w Polsce.