Drzwi okleinowane - ale jakie
Drzwi okleinowane - ale jakie

Drzwi okleinowane, to coraz bardziej popularne skrzydła w naszych domach. Są trwałe, estetyczne, a przy tym niedrogie. Co warto o nich wiedzieć i na co zwrócić uwagę podczas zakupu drzwi?

Drzwi okleinowane są niezwykle praktyczne, bardzo dobrze sprawdzają się w domu. Ich przewagę stanowi lekkość, niska cena oraz kwestie praktyczne, jak np. to, że nie wypaczają się pod wpływem ciepła i wilgoci. Są też odporne na zabrudzenia.

Sztuczny ale praktyczny materiał

Okleiny ENDURO to najbardziej popularne z oklein jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne. Oferowane są w wielu kolorach oraz wzorach. Większość z nich nakładana jest jednokierunkowo tj.: biały, orzech, buk, dąb, heban, coimbra. Z kolei dwukierunkowo (wertykalnie i horyzontalnie): kasztan i wiąz. Przy czym we wnętrzach jasnych na pewno bardziej sprawdzą się delikatne odcienie, takie jak coimbra czy buk. Jeśli natomiast drzwi mają być mocnym akcentem w pomieszczeniu, można zdecydować się na dąb szlachetny lub heban. - Niezwykle ciekawa pod względem designu jest okleina ENDURO 3D Invado w formie horyzontalnej (okleina jednokierunkowa), która jest dostępna w dwóch kolorach: dąb włoski oraz dąb severo. Dzięki niej skrzydła płaskie prezentują się jeszcze efektowniej - mówi Adam Hucz z firmy Invado, polskiego producenta drzwi wewnętrznych. - Ich mocną stroną jest to, że łatwo utrzymać je w czystości. Wiele osób otwiera i zamyka drzwi łapiąc za skrzydło, a nie klamkę. Tej okleinie to niestraszne, bo nie widać na niej odcisków palców – dodaje Adam Hucz.

ECO-FORNIR– wyższa jakość

ECO-FORNIR to także okleina sztuczna, ale oferująca wyższą jakość. Powstaje z kilku warstw impregnowanych papierów, które poddaje się działaniu wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury. Jest zabezpieczona lakierem, który chroni przed ścieraniem się powierzchni i działaniem promieni UV. Przy czym dzieli się na laminat CLPL, w którym to dostępna jest w  takich kolorach jak: orzech duro, dąb eterno, dąb szary oraz na laminat CPL w kolorach: biały, kasztan jasny i coimbra ciemna. ECO-FORNIR od ENDURO różni się przede wszystkim podwyższonym stopniem wytrzymałości, dlatego też zalecana jest nie tylko do prywatnych pomieszczeń, ale i do budynków użyteczności publicznej, w których drzwi są mocno eksploatowane.

Jak prawdziwe drewno

Innym wyborem jest okleina RYFLOWANA z wyraźną fakturą imitującą drewno. Na takich drzwiach też nie widać śladów palców, co stanowi niezaprzeczalny atut tego typu oklein. Dlatego to m.in. dobry wybór do domu, w którym mieszkają dzieci. W ofercie Invado okleina RYFLOWANA dostępna jest w odcieniach dąb złoty i orzech melunga. Oba kolory idealnie naśladują rysunek prawdziwego drewna.

Wybierając drzwi oklinowane warto jednak pamiętać, że jeżeli chodzi o jakość, to bardzo wiele zależy od metody, jaką oklejane są skrzydła wewnętrzne. - W Invado testowaliśmy różne rozwiązania i znaleźliśmy to najbardziej trwałe, którego trzymamy się go od lat. Łączenie okleiny przebiega we frezie, do którego wchodzi wypełnienie skrzydła. Dzięki temu okleina nie rozwarstwia się i jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne – tłumaczy Adam Hucz z firmy Invado.

 

Więcej o drzwiach i okleinach na www.invado.pl