MISSION COMPLETED - montaż folii okiennych bez kleju montażowego
MISSION COMPLETED - montaż folii okiennych bez kleju montażowego

Obecnie mamy do dyspozycji zmienne w zależności od wilgotności folie do połączeń okiennych i fasadowych ISO-CONNECT VARIO SD i XD, jak również folie okienne ISO-CONNECT INSIDE FD do wnętrz oraz OUTSIDE FD na zewnątrz, w całopowierzchniowo samoprzylepnych wariantach COMPLETE lub COMPLETE DUO.

Z pomocą całopowierzchniowo samoprzylepnego wyposażenia nowych wariantów COMPLETE możemy przy uszczelnianiu okien kompletnie zrezygnować z dodatkowych klejów montażowych w pastach. Nie istnieje żaden uszczerbek na komforcie montażu, ponieważ folie COMPLETE w sposób praktyczny po pierwszym naklejeniu mogą być jeszcze raz skorygowane i wypozycjonowane. Te nowe warianty zostały ponadto tak stworzone, aby ich siła klejąca była w pełni dopiero po kilku godzinach.

Dzięki przetwarzaniu bez użycia kleju zapobiegamy potencjalnym wyciekom spowodowanym błędnym nanoszeniem kleju. Ponadto folia po montażu może być natychmiast zatynkowana. Kolejną decydującą zaletą jest fakt, że nie będzie istniało zjawisko odchodzenia tynku spowodowane plamami kleju na folii. I w końcu ryzyko zabrudzeń okien, elementów budowlanych poprzez resztki kleju, w tym przypadku jest znacząco zminimalizowane.

Należy także podkreślić, że zmienne w zależności od wilgotności folie okienne i fasadowe ISO-CONNECT VARIO SD i  ISO-CONNECT VARIO XD oraz ISO-CONNECT INSIDE FD i ISO-CONNECT OUTSIDE FD zapewniają zgodność z dyrektywą „Tynkowanie folii okiennych”, w której istnieje przepis konieczności zapewnienia minimalnej powierzchni klejącej z podłożem na poziomie ponad 75%.

Projektanci i montażyści, z uwagi na wiele zalet, mogą wiele skorzystać na montażu okien z pomocą samoprzylepnych wariantów folii COMPLETE oraz COMPLETE DUO, a prawnie są po bezpiecznej stronie.

Dowiedzcie się Państwo więcej o naszym całkowitym asortymencie folii do połączeń okiennych i fasadowych na stronie internetowej www.iso-chemie.pl.

 

źródło: ISO-Chemie GmbH

kwartalnik OKNO nr 4/2016