Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych nigdy nie zapomina o lokalnych inicjatywach prospołecznych. Od wielu lat wspiera lokalne przedsięwzięcia w zakresie kultury, sportu i edukacji.
FAKRO jest jednym z charakterystycznych punktów na mapie Nowego Sącza. Nie tylko zatrudnia ogromną liczbę osób, ale także promuje i popularyzuje szeroko pojętą lokalność. Jesteśmy dumni, że serce FAKRO bije właśnie na Sądecczyźnie – komentuje Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.
W sezonie jesienno-zimowym FAKRO rokrocznie organizuje cykliczne szkolenia dla docelowej grupy swoich klientów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Najliczniejszą grupą uczestniczącą w kursach są dekarze i sprzedawcy. Podczas szkoleń uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną na temat produktów FAKRO. Uczą się także podstawowych zasad montażu okien, które ćwiczą w części praktycznej.
W każdym roku główną siedzibę FAKRO odwiedza ponad 3 500 fachowców. W szkoleniach stacjonarnych i terenowych corocznie uczestniczy grupa ponad 10 000 osób. Pierwsze, tegoroczne grupy gościliśmy już w pierwszych dniach stycznia. Intensywny sezon trwa – uzupełnia Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO.
Jednym z tradycyjnych punktów w programu szkoleń jest uroczyste powitanie gości
w siedzibie FAKRO. Od wielu lat ich wizyta rozpoczyna się od artystycznego występu Regionalnego Zespołu „Sądeczoki”.
Promocja regionalnej kultury i tradycji jest dla nas bardzo ważna. Trzeba pamiętać o tym,
z czego się wyrasta, co nas ukształtowało. Dzielimy się tym z naszymi gośćmi, którzy pochodzą z różnych regionów Polski i z różnych zakątków świata. Występ „Sądeczoków” to dla nich wielka atrakcja – dodaje Bożena Damasiewicz.
„Sądeczoki” z Pałacu Młodzieży już od ponad 35 lat promują naszą regionalną kulturę w kraju i za granicą. Kiedy uczestnicząc w szkoleniu usłyszałam „Piękna jest sądecka ziemia” i „Kukułeczko, gdzie żeś ty bywała” z radością przypomniałam sobie moje wakacje u babci
z okolic Nowego Sącza – z sentymentem wspomina jedna z uczestniczek szkoleń w FAKRO.