Okno do dachów płaskich DXW zostało wyróżnione nagrodą w kategorii ”Building Shell”.
Okno do dachów płaskich DXW zostało wyróżnione nagrodą w kategorii ”Building Shell”.

Jeden z najważniejszych portali internetowych zajmujących się zagadnieniami z dziedziny architektury na poziomie międzynarodowym – Archiproducts - przeprowadził pierwszą edycję konkursu Archiproducts Design Award.

Do konkursu zgłoszono aż 490 produktów z 250 firm, z 15 krajów. W kategorii ”Building Shell” nagrodę „Best of Category”, otrzymało okno do dachów płaskich DXW firmy FAKRO.

 

Zwycięzców wybrało międzynarodowe jury, w którego skład weszło 25 członków najbardziej wpływowych pracowni architektonicznych z całego świata. Architekci, każdy z własną wizją na temat projektowania i architektury, pracowali niezależnie od siebie wykorzystując wspólną platformę do głosowania.

 

Jednym z założeń konkursu było zachęcenie do refleksji nad związkiem pomiędzy projektantem a marką. Architekci codziennie są inspirowani przez innowacyjne rozwiązania i ponadczasowe produkty, które tworzą przestrzeń, nadając im designerski charakter. Otwarta relacja pomiędzy projektantem a firmą/ marką pozwala tworzyć historię.

Jest nam miło, że po raz kolejny nowy produkt FAKRO do dachów płaskich został nagrodzony prestiżową nagrodą za nowoczesny design. W kreacji innowacyjnych rozwiązań obok wzornictwa bardzo ważna jest dla nas funkcjonalność spełniająca wymogi ponadczasowych projektów architektonicznych. Okno DXW doskonale sprawdza się w zabudowie tarasu czy dachu zielonego, pozwalając na uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni dachu z zachowaniem wszystkich właściwości okna dachowego - mówi Sławomir Gawlik, dyrektor Marketingu Grupy FAKRO

Okno do dachów płaskich DXW, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Dzięki temu, że powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu, okna te nie tylko tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować. Okna nie zaburzają jego estetyki, a zrównanie powierzchni szyby z ażurowym podestem daje doskonały efekt wizualny.

 

źródło: FAKRO