Schüco podwójnym zwycięzcą konkursu German Design Award 2017
Schüco podwójnym zwycięzcą konkursu German Design Award 2017

Złożony z 24 międzynarodowych jurorów German Design Council nagrodził w tym roku aż dwa produkty z gamy Schüco: system fasadowy FWS 60 CV i panel dotykowy DCS Touch Display. Innowacyjne rozwiązania zostały wybrane spośród aż 4058 zgłoszeń z 52 krajów ze względu na swój niepowtarzalny design.

Organizowany od 2012 roku na międzynarodową skalę konkurs German Design Award ma na celu Pole tekstowe:  wyłonienie unikatowych na skalę światową trendów we wzornictwie. Co roku do konkursu są zgłaszane najbardziej wyrafinowane produkty, które wyznaczają najwyższe standardy designu w swojej dziedzinie. German Design Award została zapoczątkowana przez założony w 1953 roku z inicjatywy niemieckiego Bundestagu German Design Council, cieszący się renomą jednej z najbardziej wyspecjalizowanych instytucji w zakresie zarządzania designem w marketingu. Tytuł „Zwycięzca” dla aż dwóch produktów Schüco w kategorii „Budynek i komponenty” to bardzo prestiżowe wyróżnienie, które świadczy o ich unikatowości.

Pole tekstowe:  
Fasada Schüco FWS 60 CV pozwala 
na kreowanie eleganckiej, bardzo 
transparentnej architektury
Fot. Schüco
Optyczna lekkość

Aluminiowa fasada słupowo-ryglowa Schüco FWS 60 CV łączy w sobie subtelny, transparentny wygląd i doskonałą ochronę cieplną. Jego cechą charakterystyczną jest optyczna lekkość uzyskana dzięki wizualnemu ujednoliceniu skrzydeł okiennych ze strukturą nośną w wąski element o szerokości zaledwie 60 mm. W efekcie od strony zewnętrznej nie widać różnicy pomiędzy oknami stałymi a otwieranymi. Elementy otwierane można rozpoznać tylko od strony wewnętrznej, gdzie widoczny jest zarys skrzydła i uchwyt okienny. Dostępność rozwiązania w dwóch podstawowych głębokościach zabudowy i szerokie możliwości konfiguracji przeszkleń sprawiają, że system jest bardzo elastyczny. W fasadę można wkomponować dowolne elementy okienne – od pojedynczych okien sięgających od podłogi do sufitu aż po całe pasma okienne. Horyzonty kształtowania funkcjonalnych i wizualnych aspektów powłoki poszerza możliwość stosowania okien rozwierno-uchylnych czy eleganckich portfenetrów. German Design Award to już druga w tym roku nagroda dla tego rozwiązania – z początkiem bieżącego roku fasada Schüco FWS 60 CV otrzymała prestiżową nagrodę iF design award w kategorii Gold.

Stylowa kontrola dostępu

Drugim z nagrodzonych tytułem „Zwycięzca” produktów w kategorii „Budynek i komponenty” jest panel dostępu Schüco DCS Touch Display z dotykowym ekranem. Elegancko zintegrowany z profilem drzwiowym moduł pozwala na intuicyjną obsługę za dotknięciem palca, podobnie jak smartfon. Wszechstronne rozwiązanie łączy w sobie wiele funkcji związanych z  wideofonową komunikacją, także online za pośrednictwem urządzeń mobilnych takich jak np. smartfon, tablet i laptop. W zależności od potrzeb panel może wyświetlać numer domu, przewijaną listę lokatorów czy klawiaturę numeryczną. Schüco DCS Touch Display to udoskonalona wersja systemu Schüco DCS, który już otrzymał wiele nagród za swój unikatowy design.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl