Innowacyjne kości zgrzewne od Metal-Plast
Innowacyjne kości zgrzewne od Metal-Plast

Metal-Plast poszerza swoją ofertę akcesoriów do stolarki o kości zgrzewne. Zaprojektowane specjalnie według wymagań profesjonalistów z branży okiennej, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i stabilnym mocowaniem, a dzięki innowacyjnemu sposobowi zapięcia, znacząco redukują czas montażu.

Firma Metal-Plast, produkująca listwy podokienne i dostarczająca akcesoria do okien, odpowiadając na oczekiwania swoich klientów, wprowadziła do oferty kości zgrzewne. Najnowsze produkty to efekt starannego rozpoznania potrzeb rynkowych. Okazuje się bowiem, że poza samą trwałością materiału, kluczową rolę odgrywa sposób mocowania, a także technika samego montażu. Dział badawczo-rozwojowy firmy Metal-Plast opracował model kości zgrzewnych, które rozpierają się w czterech kierunkach. Umożliwia to precyzyjne wycentrowanie elementu, a przez to jego prawidłowe osadzenie i trzymanie we wzmocnieniu. Gwarantuje to także uniwersalność kości zgrzewnych. Pełna gama oferowanych produktów to 3 rodzaje, które dopasowane są do profili stalowych o grubości ścianki od 2 mm do 3 mm, o wymiarach 60 mm x 40 mm, 50 mm x 40 mm oraz 65 mm x 45 mm.

Łatwe, szybkie i pewne mocowanie kości zgrzewnych, możliwe jest jednym ruchem przy wykorzystaniu specjalnego klucza. W razie niewłaściwego montażu elementu, nie ma potrzeby przecinania kości, co jest czasochłonne i wymaga użycia narzędzi mechanicznych oraz energii. Klin może być bowiem szybko wybity, co znacznie skraca czas wprowadzenia ewentualnej poprawki. Jakość i trwałość zgrzewu gwarantuje duża powierzchnia czołowa kości, a znaczna liczba małych, szybkotopliwych wypustów przyspiesza zgrzewanie. Kości zgrzewne Metal-Plast to elementy ekologiczne i jednomateriałowe. Są produkowane w 100 procentach z recyklatu i mogą być w 100 procentach poddane recyklingowi. Dla usprawnienia procesu produkcyjnego okien, elementy dostarczane są w gotowych do montażu kompletach kość+klin. Specjalne zakończenie klina przeciwdziała jego wypadnięciu z kości, a cały zestaw jest stale gotowy do natychmiastowego montażu.

 

źródło: Metal-Plast