Inwestycje Effect Glass w Wędkowych
Inwestycje Effect Glass w Wędkowych

W zakładzie firmy Effect Glass w Wędkowych trwają prace związane z uruchomieniem nowych linii.  To już kolejna inwestycja, realizowana przez spółkę w tym roku, mająca na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz zoptymalizowanie obsługi i realizacji zamówień.

Nowe możliwości produkcji

W zakładzie Effect Glass jest montowana linia do rozkroju szkła monolitycznego i laminowanego wraz z portalem załadowczym produkcji firmy Lisec GmbH. Pozwoli to na rozkrój szkła w grubościach 2-19 mm oraz szkła laminowanego od 2 x 2 mm do 2 x 8 mm i grubości folii 0,38-2,28 mm. Będzie ona wyposażona ponadto w stół posiadający most o długości 4,6 m do rozkroju szkła laminowanego, na którym będzie można dokonywać rozkroju łuków. Drugą, nowopowstałą linią będzie linia służąca do zespalania szkła o maksymalnych wymiarach 2,5 x 3,5m oraz grubości 16-80 mm. Inwestycja pozwoli na produkowanie oprócz szyb jednokomorowych, także dwukomorowych o dużych rozmiarach, na które zapotrzebowanie rynku stale rośnie, a nawet trzykomorowych.

Modernizacja linii zespalania

W Wędkowych firma Effect Glass prowadzi również prace dotyczące modernizacji linii zespalania. Zaplanowane realizacje mają na celu podwyższenie wydajności produkcji oraz umożliwienie wytwarzania szkła dwukomorowego o zwiększonej szerokości pakietu. W czasie modernizacji linie zespalania zostaną dodatkowo wyposażone w tandemowe prasy gazujące oraz zyskają możliwość produkowania szyb zespolonych o grubości do 60 mm. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie wszystkich prac w zakładzie w Wędkowych jest planowane późną jesienią tego roku.

 

źródło: EFFECT GLASS S.A.