Schüco z certyfikatem Cradle to Cradle
Schüco z certyfikatem Cradle to Cradle

Trzy rozwiązania Schüco zostały nagrodzone srebrnym certyfikatem Cradle to Cradle potwierdzającym, że są w pełni przyjazne środowisku zgodnie z regułą odnawialnego cyklu życia produktów. Oznacza to, że mogą być niemal w całości ponownie wykorzystane do wytwarzania nowych, wysokowartościowych produktów.

Inteligentna powłoka budynku  z oknami i osłonami przeciwsłonecznymi  Schüco

Fot. Schüco

 

Agencja na Rzecz Zachęcania do Ochrony Środowiska (EPEA) z siedzibą w Hamburgu poddała badaniom trzy produkty Schüco: fasadę FWS 50+.SI oraz okna z serii AWS 75.SI+ i AWS 65 NL. Testy przeprowadzone zgodnie z aktualnym standardem C2C opracowanym przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute w Stanach Zjednoczonych wykazały, że rozwiązania te spełniają wymagające kryteria oceny aż w 95%! Procedura certyfikacyjna obejmuje takie zagadnienia, jak stopień szkodliwości użytych materiałów dla człowieka i środowiska pod względem toksykologicznym, możliwość ponownego wykorzystania w cyklach biologicznym i technologicznym, zużycie wody i energii w procesie produkcyjnym, a także zachowanie zasad odpowiedzialności społecznej i bioróżnorodności.

Budynek jako element środowiska

Przekrój system fasadowy Schüco FWS 50+.SI certyfikatem C2C

Fot. Schüco

 

Kurczące się zasoby naturalne i coraz większa ilość odpadów stają się zarówno problemem ekologicznym, jak i ekonomicznym. W związku z tym jakość i wartość budynków w coraz większym stopniu zależy od ich profilu środowiskowego. Im więcej materiałów, z których powstał budynek, podlega recyklingowi, tym większa jest jego atrakcyjność rynkowa. Zrównoważony charakter certyfikowanych produktów Schüco nie wynika tylko z ich odnawialnego charakteru. Nowoczesne okna i fasady Schüco oferują funkcjonalne korzyści, takie jak optymalna jakość powietrza dzięki efektywnej wentylacji, doskonałe doświetlenie czy ochrona przed przegrzewaniem pomieszczeń. Dodatkowe opcje automatyki umożliwiają zaprogramowanie nocnego chłodzenia pomieszczeń. W ten sposób zewnętrzna powłoka budynku reaguje na warunki otoczenia i reguluje klimat pomieszczeń, zapewniając efektywność energetyczną i komfort, a jednocześnie w pełni nadaje się do recyklingu.

Produkt zgodzie z cyklem natury

Certyfikacja Cradle to Cradle to zupełnie nowe podejście do oceny efektywności ekologicznej produktu. Opiera się na koncepcji opracowanej przez prof. dra Michaela Braungarta i Williama McDonougha, która zakłada przepływ produktów „od kołyski do kołyski”. W ramach takiego skutecznego ekologicznie cyklu materiały użyte w procesie produkcji mogą zostać ponownie wprowadzone do ekosystemu lub poddane obróbce technologicznej, pozwalającej na zachowanie ich walorów. Skuteczny ekologicznie produkt to taki, który jest od samego początku projektowany w taki sposób, by był nie tylko w jak największym stopniu przydatny do recyklingu, lecz również pozwalał na wtórny odzysk surowców przy jak najmniejszym zużyciu energii. Otrzymany przez firmę Schüco srebrny Certyfikat Cradle to Cradle potwierdza najwyższe standardy efektywności ekologicznej, jakim odpowiadają jej produkty.

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl