REYNAERS „WYBUDOWAŁ STAEK KOSMICZNY NA MORAWACH”
REYNAERS „WYBUDOWAŁ STAEK KOSMICZNY NA MORAWACH”

W  Brnie – największym mieście Moraw, Reynaers- światowy dostawca systemów aluminiowych współtworzył na podstawie projektu Petra Porolka budowę portu odlotów w porcie TURANY w Brnie. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ten nowocześnie zaprojektowany budynek swoim widokiem do złudzenia przypomina statek kosmiczny….

Do tego trudnego i wymagającego projekt zastosowano profile Reynaers typu CW 50 i CS 68.
        
 ……….”Wewnątrz obiektu dominującym elementem są konstrukcje stalowe. Przez świetliki dachowe, otwierające się jak skrzela gigantycznego stwora, wpada do środka światło dzienne. Czas spędzony w nowym terminalu odlotów może być dla podróżnych niezapomnianym doświadczeniem.

W zakresie szklenia świetlików na etapie pomiędzy fazą projektową a fazą wdrożeniową dokonano interesujących zmian. Architekt zaplanował dla świetlików ? podobnie jak dla fasad – stalową konstrukcję wsporczą. W trakcie konsultacji z wykonawcą szklenia okazało się jednak, że nie ma konieczności jej stosowania, ponieważ znakomitym rozwiązaniem będzie zastosowanie na całej wysokości fasady ścian osłonowych i profili aluminiowych systemu CW 50 firmy Reynaers. System CS 68 tej samej firmy użyto natomiast do wykonania otwierających się części przeszklenia. W oknach zastosowano szyby o bardzo niskim stopniu odbicia światła, by chronić pilotów lądujących samolotów przed oślepianiem”

więcej reynaers.com