Europejskie standardy obsługi odpadowej
Europejskie standardy obsługi odpadowej

Firma Metal-Plast działa od ponad 20 lat na rynku polskim, gdzie jest liderem recyklingu PVC, a od 2010 r. również na rynku niemieckim, czeskim, austriackim, słowackim i węgierskim. Oferuje swoim klientom wysoki poziom usług w zakresie odbioru odpadów pookiennych i dostarcza komponenty do produkcji okien.

Recykling PVC w Europie
Europejski przemysł PVC jest obecnie skupiony na planie zrównoważonego rozwoju, którego celem jest uzyskanie przetwórstwa PVC na poziomie 800 tys. ton rocznie w perspektywie kolejnych lat, do 2020 rokui. Firma Metal-Plast bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, wpisuje się aktywnie w model współpracy oparty o dobrowolną inicjatywę VinylPLus. Gwarantuje to rzetelne zarządzanie odpadami, a przez to wymierne korzyści. – Kluczową kwestią w naszych relacjach z klientami, poza wymiarem ekologicznym w odniesieniu do gospodarki o obiegu zamkniętym, jest dostarczenie usług i produktów na najwyższym poziomie – mówi Maciej Augustyniak, Kierownik Działu Obsługi Klienta, Metal-Plast.     

Stałe umowy i konkretne zasady
– Prowadzimy skup odpadów pookiennych na partnersko ustalonych zasadach. Dbamy nie tylko o rynkową cenę odpadów, która gwarantuje prawidłowe rozliczenia z klientami oraz dalszy rozwój każdej ze stron relacji biznesowych. Zapewniamy również całościową obsługę usprawniającą działalność firm z branży okiennej – wyjaśnia Maciej Augustyniak. Stabilność ceny odpadów gwarantowana jest przez umowę KI. Stawki aktualizowane są raz w miesiącu w oparciu o zmiany ceny DRY-BLENDU, będącego oryginalną, wysoko wartościową mieszanką do produkcji profili PVC. Ceny pobierane są z Kunststoff Index, który przedstawia aktualne stawki rynkowe za tworzywa sztuczne. Profesjonalne oprogramowanie do ewidencjonowania Kart Przekazania Odpadu pozwala w każdym momencie wygenerować raporty podsumowujące ilość oraz rodzaj odebranych odpadów przemysłowych. – Pamiętamy także o odpadach poprzez stały kontakt z naszymi klientami w celu ustalenia optymalnych terminów odbioru. Dysponujemy flotą aut gwarantującą terminowość w każdym regionie, który obsługiwany jest raz w tygodniu – zaznacza Maciej Augustyniak.

Porządek na terenie Twojej firmy
Poza odbiorem podstawowych odpadów, jakimi są pozostałości profili PVC, firma Metal-Plast skupuje także wióry, okna z demontażu oraz parapety. – Dodatkowe korzyści dla gospodarki odpadami PVC na terenie zakładów produkcyjnych, wynikające ze współpracy z naszą firmą, to dostarczanie dwóch rodzajów koszy o określonych wymiarach. 

Przy pierwszym odbiorze następuje ich ważenie, co pozwala na indywidualne określenie średniej wagi odpadów w koszu, która uzależniona jest od rodzaju systemu profili okienno-drzwiowych, jak również od długości poszczególnych elementów. Na tej podstawie określona zostaje średnia waga kosza do rozliczeń. Ponadto kosze są ponumerowane, co zapewnia ich identyfikację w obrębie danego odbioru od klienta. Dla firm wytwarzających duże ilości odpadów pookiennych, Metal-Plast gwarantuje także kontenery wielkogabarytowe oraz specjalne kontenery typu „jeżyk” usprawniające ich załadunek.

Powszechnym i docenianym rozwiązaniem, jest także dostawa bezpłatnych worków na wióry PVC, które pasują pod wszystkie typy odciągów. Pozwalają one uporządkować teren firmy i znacząco ograniczają jego zanieczyszczenie przez najdrobniejsze pozostałości po procesie obróbki profili okienno-drzwiowych – wyjaśnia Maciej Augustyniak.


Szerszy wymiar współpracy
Firma Metal-Plast z przetworzonego odpadu produkuje również akcesoria do okien. 
W ramach rozliczeń klientom oferowane są innowacyjne ekoprofile transportowo-montażowe do każdego systemu okiennego dostępnego obecnie na rynku, a także osłony ramy renowacyjnej i skrzydła okna. 

Realizacja zamówień na profile Metal-Plast odbywa się w terminie do 14 dni. Ponadto w stałej sprzedaży znajdują się wysokiej jakości produkty chemii budowlanej wykorzystywanej do montażu elementów stolarki otworowej. Są to piany montażowe i silikony neutralne oraz akcesoria do ich aplikacji w postaci pistoletów, a także taśmy do ciepłego montażu i taśmy rozprężne. 

– Znamy potrzeby naszych klientów i na bieżąco odpowiadamy na wszelkie przekazywane nam informacje, które mogą i w realny sposób usprawniają naszą współpracę oraz przynoszą obopólne korzyści – podsumowuje Maciej Augustyniak.

 

źródło: Metal-Plast