Sterowanie bramą garażową z każdego zakątka świata? Teraz to możliwe.
Sterowanie bramą garażową z każdego zakątka świata? Teraz to możliwe.

Zintegrowany system zarządzania budynkiem nie tylko podnosi komfort życia, ale służy także podwyższeniu poczucia bezpieczeństwa. Kluczową kwestią jest zadbanie o wszystkie elementy domu, od oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz, przez rolety okienne, po bramę garażową. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom dostępnym w ofercie firmy DAKO sterowanie automatyczną bramą garażową stanie się możliwe z dowolnego miejsca na Ziemi.


Domy wyposażone w inteligentne systemy stale zyskują na popularności. Pomagają  zoptymalizować wydatki, ale również bardzo ułatwiają wykonywanie codziennych czynności. Chyba każdemu choć raz zdarzyło się zapomnieć o zamknięciu garażu po wyjściu z domu. Z nowoczesnym systemem zarządzania TaHoma®, współpracującym z bramami firmy DAKO, już nigdy więcej nie będziemy musieli martwić się o dobytek - szczególnie podczas naszej nieobecności w domu. 
 

Bądź smart!
System zarządzania TaHoma® przeznaczony jest do kontrolowania pracy automatycznych bram i rolet DAKO. Kompatybilność wszystkich urządzeń zapewnia najwyższy poziom funkcjonalności zarówno w przypadku bram rolowanych, jak i segmentowych. System pozwala na centralne i bezprzewodowe sterowanie bramą garażową, jak i bieżący monitoring jej stanu. Oznacza to, że będąc w pracy możemy sprawdzić, czy zamknęliśmy nasz garaż przed wyjściem. Jeśli nie, możemy to zmienić jednym ruchem palca. Jak to możliwe? System zarządzania TaHoma® obsługujemy poprzez tablet, komputer czy smartfon podłączony do Internetu. Wszystko umożliwia centrala sterująca TaHoma® Box. Co więcej, pozwala ona na programowanie działania bramy wedle ustalonego planu lub w zależności od warunków atmosferycznych – tutaj niezbędne jest zainstalowanie radiowego czujnika temperatury. Aby cały system zadziałał, przy bramie konieczne jest zamontowanie napędu RTS lub IO. To dzięki niemu finalnie wykonywane jest polecenie zamknięcia bądź otwarcia bramy. Wersja IO została dodatkowo wyposażona w system komunikatów zwrotnych, który informuje nas w jakim położeniu znajduje się brama. Oprócz zarządzenia system w technologii smart, do wyboru są także tradycyjne opcje obsługi bramy – za pomocą pilota lub nadajnika naściennego. 

Poszczególne elementy systemu TaHoma®.

Fot. DAKO

 

Brama garażowa - drugie drzwi domu 
Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z systemu TaHoma®? Bardzo często garaż jest czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie parkujemy samochód. Przechowujemy w nim kosztowne narzędzia, sprzęt sportowy, nierzadko pełni on także funkcję domowej siłowni. Warto wówczas zadbać o bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych w nim rzeczy. 
Z innowacyjnym systemem TaHoma® firmy Somfy w dowolnym momencie, za pomocą smartfona, upewnimy się, czy brama garażowa jest zamknięta, a nasz dobytek nie będzie kusił przechodniów. 
Ponadto, w dowolnym momencie będziemy mogli szybko otworzyć garaż sąsiadowi, dzieciom czy kurierowi. Co więcej, kompatybilny z systemem radiowy czujnik temperatury pozwoli wietrzyć garaż podczas przyjemnej, słonecznej pogody i zapobiegnie zalaniu go w czasie ulewy czy śnieżycy.  Jeśli potrzebujemy podobnego nadzoru również nad sprzętem AGD, RTV i innymi systemami zainstalowanymi w domu, np. grzewczymi czy klimatyzacyjnymi, warto rozważyć wybór przyjaznego w obsłudze, uniwersalnego systemu DAKO Smart Home.
 

źródło: DAKO