PRESS GLASS rozszerza katalog oferowanych szyb dźwiękochłonnych
PRESS GLASS rozszerza katalog oferowanych szyb dźwiękochłonnych

Firma PRESS GLASS, która specjalizuje się w produkcji szyb dla budownictwa, rozszerzyła katalog oferowanych przez siebie szyb dźwiękochłonnych. Obecnie producent oferuje w sumie już 78 różnych rodzajów takich szyb.

Do katalogu szyb dźwiękochłonnych PRESS GLASS dołączyła nowa szyba zespolona 8/20/10,8 (VSG 55.2) Argon, której izolacyjność ważona (wskaźnik Rw) to 42 decybele (dB). Wskaźniki poprawkowe C i Ctr wynoszą -2 oraz -5 dB.
Jak wskazuje producent, nowe zespolenie przeszło już stosowne testy laboratoryjne i posiada odpowiedni certyfikat izolacyjności akustycznej.
„Szyba została przetestowana nie tylko pod kątem standardów europejskich i międzynarodowych (normy EN ISO), ale również z uwzględnieniem standardów obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. W tym drugim przypadku właściwości badano, biorąc pod uwagę normy Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań i Materiałów (ASTM International), które wyrażane są dwoma wskaźnikami wartości izolacyjności akustycznej (STC i OITC)” – informuje PRESS GLASS.
Katalog produkowanych przez PRESS GLASS szyb dźwiękochłonnych obejmuje aktualnie łącznie 78 rodzajów szyb. W czasie kilkunastu poprzednich miesięcy producent rozszerzył listę o ponad 20 nowych pozycji.
Pełna oferta szyb dźwiękochłonnych PRESS GLASS dostępna jest pod adresem www.pressglass.eu i za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji PRESS GLASS MOBILE, kompatybilnej z urządzeniami mobilnymi działającymi na systemach iOS oraz Android.

 

źródło: PRESS GLASS