PONZIO „SYPIE” NOWOŚCIAMI: NOWE  OKUCIA PONZIO Z UKRYTYMI ZAWIASAMI, NOWE POWIERZCHNIE LAKIERNICZE ORAZ NOWY SYSTEM OKIENNO-DRZWIOWY
PONZIO „SYPIE” NOWOŚCIAMI: NOWE OKUCIA PONZIO Z UKRYTYMI ZAWIASAMI, NOWE POWIERZCHNIE LAKIERNICZE ORAZ NOWY SYSTEM OKIENNO-DRZWIOWY

Firma „Ponzio” wprowadziła do oferty okucia „ukryte” „Sobinco”, które mają zastosowanie w systemach PONZIO PE z euro-rowkiem. Zaletą zastosowanych okuć są niewidoczne zawiasy oraz ich łatwy montaż. Podstawowym zestawem są standardowe okucia dotychczas stosowane.

Okucie ma zastosowanie w oknach rozwieranych i uchylno-rozwieranych o wymiarach:
szerokość skrzydła okiennego : 460 (400 rozwierane) - 1700 mm
wysokość skrzydła okiennego: 600–2400 mm
ciężar skrzydła max 130 k
                              
Oprócz nowych okuć z ukrytymi zawiasami, firma „Ponzio” wdrożyła nowe farby do lakierowania proszkowego, które oprócz doskonałego zabezpieczenia przed korozją posiadają właściwości oczyszczające zabrudzenia z powierzchni aluminium.
„Ponzio” w zdecydowanej większości stosuje farby „IGP” spełniające wymogi certyfikatu jakości „Qualicoat”. Wszystkie farby tego producenta są używane do lakierowania proszkowego kształtowników Ponzio w technologii „IGP-DURA clean”.

Zastosowanie produktu „IGP-DURA clean” sprawia, że zanieczyszczenia nie przylegają do powierzchni lakieru i są łatwo zmywalne przez krople wody. Dzięki temu można znacznie rzadziej myć i konserwować powierzchnie, a działanie tego produktu przynosi trwałe efekty. Elewacje wykonane z profili systemu” Ponzio” posiadają więc nie tylko znakomite walory estetyczne, ale i funkcjonalne.
          
 Kolejna, trzecia nowość wdrożona przez firmę w krótkim czasie, to  nowy system okienno-drzwiowy: połączenie drewna i aluminium, którego główną cechą jest zastosowanie przekładki termicznej o szerokości 24 mm.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł zwiększyła się do 70-93 mm; dzięki temu poprawiła się również izolacyjność termiczna systemu. W systemie można wykonać różnorodne konstrukcje: m.in. okna dwuskrzydłowe, rozwierne, uchylno-rozwierne, uchylne.
W „Ponzio NT 93 Wood” zastosowano nowe nakładki drewniane z drzewa tropikalnego meranti, które słynie z bardzo dobrej jakości, odporności na warunki atmosferyczne, a także szlachetnego wyglądu. Można je stosować w szerokiej gamie kolorystycznej. System posiada również duże walory ekonomiczne ze względu na niższą cenę drewna.

Te same nakładki mają zastosowanie także w systemie „Ponzio NT 85 Wood”. System łączy w sobie najlepsze cechy aluminium i drewna, czyniąc konstrukcje wytrzymałymi i nadając wnętrzu oryginalny i ciepły klimat.

źródło: Ponzio                                              
Materiały zebrał:   GROW