Automatyka budynku marki Schüco na targach Light+Building 2016
Automatyka budynku marki Schüco na targach Light+Building 2016

W dniach 13-18 marca na targach Light+Buliding we Frankfurcie nad Menem firma Schüco International KG przedstawi innowacyjne rozwiązania w dziedzinie inteligentnych powłok budynków. Kompletne systemy oferują pełne spektrum funkcjonalności, dzięki którym budynek staje się bardziej bezpieczny, komfortowy i efektywny kosztowo.

Napęd Schüco TipTronic Simply Smart pozwala na bezgłośnie otwieranie elementów okiennych i drzwiowych

Fot. Schüco

 

Odwiedzający stoisko D06 w hali 11 podczas targów we Frankfurcie nad Menem będą mieli okazję zapoznać się z przyszłościowymi technologiami w dziedzinie automatyki budynku firmy Schüco International KG. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania, od elementów sterujących pojedynczymi jednostkami okiennymi lub drzwiowymi, aż po pełne systemy, które są w pełni kompatybilne z systemami zarządzania budynkiem opartymi na sterownikach KNX, LON i Wago. Starannie przemyślane komponenty pozwalają przy tym na całkowitą integrację z elementami stolarki okiennej i drzwiowej, zapewniając eleganckie wzornictwo.
 

Inteligentny budynek według Schüco

Panel drzwiowy Schüco DCS – widok listy adresowej

Fot. Schüco

 

Szeroka gama rozwiązań marki Schüco znacząco ułatwia tworzenie inteligentnego systemu zarządzania różnymi funkcjami powłoki budynku. Platforma mechatronicznych okuć Schüco TipTronic SimplySmart jest wciąż rozbudowywana i w niedługim czasie stanie się kompatybilna z innymi inteligentnymi rozwiązaniami marki Schüco. Programowanie funkcji różnych elementów będzie się odbywać za pomocą jednego programu, którego działanie można w razie potrzeby rozszerzyć także na inne produkty. Pełny komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną zapewnią dodatkowe opcje, takie jak automatyczne zamykanie okien w przypadku opadów deszczu czy czasowe nocne chłodzenie. Rozwiązanie można zintegrować z systemem zarządzania budynku KNX poprzez łatwą w podłączeniu magistralę. Ukryte okucia mechatroniczne Schüco TipTronic Simply Smart mogą być także obsługiwane manualnie, przy użyciu klamki lub przycisku na ścianie, a także poprzez urządzenia mobilne jak smartfon czy tablet. Okna wyposażone w mechatroniczne okucia z tej serii mogą być ponadto stosowane jako element systemu grawitacyjnego odprowadzania ciepła i dymu (NSHEVS). Kolejną innowacją jest panel drzwiowy Schüco Door Control

Szkło SageGlass® wraz z systemami fasadowymi, okiennymi i drzwiowymi Schüco otwierają nowe horyzonty projektowania energooszczędnych budynków

Fot. Public Library, Cedar Rapids, Iowa USA© Fisheye Photography

 

System (DCS), który oferuje elegancki, zlicowany ze skrzydłem design oraz intuicyjną, dotykową obsługę. Rozwiązanie łączy w sobie system kontroli dostępu, domofonu i listy adresowej. System można łatwo połączyć z systemem monitoringu i siecią informatyczną budynku. Uzupełnieniem oferty w obszarze inteligentnych budynków jest elektrochromatyczne szkło SageGlass® firmy Saint-Gobain, które zmienia stopień przejrzystości w zależności od indywidualnych potrzeb. Innowacyjna technologia to doskonała alternatywa dla tradycyjnej ochrony przeciwsłonecznej, w postaci żaluzji czy okiennic.

 


Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie: www.schueco.pl