13% wzrostu – OKNOPLAST podsumowuje rok 2015
13% wzrostu – OKNOPLAST podsumowuje rok 2015

331 431 okien sprzedała Grupa OKNOPLAST w 2015 roku. Trafiły do domów 59 069 klientów. Pozwoliło to osiągnąć 13% wzrostu rok do roku. 

Noworoczne postanowienia
W 2016 roku OKNOPLAST obiera kurs na klienta i usługi, które świadczy, firma skupi się na rozwijaniu serwisu i dodatkowo wzmocni jakość obsługi klientów.

– Mamy świadomość, że wybór okien do domu czy mieszkania jest trudny dla klientów. Zakup, ze względu na specyfikę naszej branży, wiąże się z dużym zaangażowaniem. Chcemy jak najbardziej wesprzeć klientów na etapie poszukiwania informacji o naszych produktach, podczas wyboru i zakupu okien w naszych salonach, a także poprzez montaż i serwis okien – podkreśla Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

Prognozy branżowe
Według prognoz Centrum Analiz Branżowych rynek stolarki okiennej w najbliższych latach urośnie nawet o kilka procent. CAB szacuje, że w 2016 roku rynek ma wzrosnąć o 5-7%.

Silna pozycja OKNOPLAST na zagranicznych rynkach
Okna OKNOPLAST są montowane na całym świecie, m.in. w Nowym Jorku, Sydney, a nawet w Kenii. Firma stale rozwija sprzedaż i dystrybucję oraz dociera do klientów na kolejnych kontynentach. Kluczowe rynki zagraniczne to dla Grupy OKNOPLAST Włochy, Francja i Niemcy, z czego najwięcej firma eksportuje do Włoch. Logo OKNOPLAST rozpoznaje aż 25% Włochów m.in. dzięki zakończonemu latem 2015 roku 3,5-letniemu kontaktowi sponsorskiemu z klubem piłkarskim Inter Mediolan. OKNOPLAST mocno rozwija sprzedaż również na rynku niemieckim, gdzie posiada ponad 330 salonów oraz francuskim, na którym liczba biur sprzedaży wzrosła do ponad 740. Grupa partnerów handlowych rośnie także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie OKNOPLAST ma już 150 punktów handlowych. Globalna liczba klientów przez 22 lata działalności firmy przekroczyła 1,25 mln. 
– Rok 2015 był dla OKNOPLAST okresem dużych wyzwań oraz dynamicznego rozwoju. Największym sukcesem było przeskalowanie naszego sposobu myślenia i początek zmian w komunikacji z klientem. W 2016 roku chcemy kontynuować nową, odświeżoną strategię OKNOPLAST. Będziemy koncentrować się na rozwoju wszystkich trzech brandów: Oknoplast, WnD oraz Aluhaus. Planujemy dalej rozwijać portfolio, a także poszerzyć zasięg o nowe rynki europejskie – mówi Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST.

 

źródło: OKNOPLAST