Komfort od progu - drzwi MS ExternAL PREMIUM
Komfort od progu - drzwi MS ExternAL PREMIUM

Drzwi w każdym domu pełnią podwójną funkcję. Przede wszystkim chronią przed zimnem i niebezpieczeństwem. Jednocześnie stanowią ozdobę budynku i wizytówkę domowników. W obu tych rolach doskonale odnajdują się drzwi MS ExternAL PREMIUM, których budowę oparto na najbardziej zaawansowanym technologicznie systemie profili aluminiowych.

Od drzwi wejściowych wymagamy zazwyczaj wyjątkowo dużo. Chcemy, by efektywnie chroniły nasz dom przed utratą ciepła, były wodoszczelne, zapewniały bezpieczeństwo przed niepożądanymi gośćmi, a do tego miały niepowtarzalny design. Wszystkie te cechy charakteryzują najnowszą propozycję firmy MS więcej niż OKNA - drzwi MS ExternAL PREMIUM. 

Ich konstrukcja bazuje na systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych MB86, które są obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem stosowanym w przypadku drzwi zewnętrznych. Profil skrzydła jest dostosowany do łączenia ze specjalnymi wypełnieniami, zlicowanymi z powierzchnią ościeżnicy. Natomiast cztery warianty konstrukcji (ST, SI, SI+ oraz AERO) pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych parametrów termicznych. Jakich?
 

Ciepłe...
Proponowane przez MS drzwi ExternAL PREMIUM stanowią wyjątkową skuteczną ochronę przed utratą ciepła. Unikalna budowa, zastosowane materiały i odpowiednio wyprofilowane uszczelki zapewniają wysoką szczelność na wodę i powietrze, co wpływa na oszczędność kosztów i komfort użytkowania. Drzwi ExternAL PREMIUM mogą poszczycić się współczynnikiem przenikania ciepła już od Ud= 0,61 W/m2K. 
Równie korzystne są parametry wodoszczelności. A to przecież od nich zależy czy w przypadku silnej wichury i ulewnego deszczu do wnętrza nie dostanie się woda. W skali wodoszczelności od 1A do 9A, drzwi panelowe MS dostępne są w klasie 6A (im wyższa klasa, tym lepsze zabezpieczenie przed działaniem wody).
Zastosowane w MS ExternAL PREMIUM panele zbudowane są z materiałów wytrzymałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Ich zewnętrzne elementy są często dodatkowo zabezpieczane warstwami specjalnych lakierów. Opcjonalnie, do ich malowania mogą zostać użyte unikalne farby strukturalne, które w znacznym stopniu minimalizują przywieranie brudu oraz gwarantują zachowanie reprezentacyjnego wyglądu przez długi czas.
 

...i ładne
Aluminiowe profile w przypadku drzwi MS ExternAL PREMIUM, można łączyć z panelami dostępnymi w różnych barwach, strukturach i formach. Elementy te mogą być frezowane, zdobione aplikacjami lub wykonane ze szkła zespolonego. Liczba wariantów i kombinacji oferowanych przez MS opcji jest niezliczona, dzięki czemu sami możemy dobrać produkt, który maksymalnie spełni nasze oczekiwania i potrzeby, a także będzie idealnie pasować do elewacji budynku.
Jeśli nasze wnętrza urządzone są tradycyjnie, warto zamontować skrzydło z panelami szklanymi lub w okleinie drewnopodobnej. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji mogą zdecydować się na kolory z palety RAL w odcieniu grafitu. Ci zaś, którym zależy na naprawdę imponującym wejściu do domu, pokusić się mogą na drzwi o wyjątkowo dużych rozmiarach. Drzwi Panelowe pozwalają na uzyskanie aż do 1,40 m szerokości i niemal 2,60 m wysokości. 
Pamiętajmy, że poświęcając chwilę na dobór drzwi możemy stworzyć piękne wejście, które oczaruje naszych gości oraz sprawi, że poczujemy się w nim jak w bezpiecznej przystani.

 

źródło:  MS więcej niż OKNA