Belki i konsole montażowe od QDS24
Belki i konsole montażowe od QDS24

Cieszące się coraz większą popularnością drzwi podnoszono-przesuwne HS charakteryzuje skomplikowany sposób montażu. Nieprawidłowemu wstawieniu drzwi można zapobiec, działając zgodnie z instrukcją oraz wykorzystując przeznaczone specjalnie do tego celu rozwiązania. Firma QDS24 – producent drzwi podnoszono-przesuwnych – oferuje swoim klientom  konsole oraz belki montażowe, dzięki którym możliwe jest wykonanie montażu idealnego.

Bezdyskusyjnym atutem konstrukcji HS jest funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania dają możliwość uzyskania ogromnych przeszkleń, które stają się interesującym elementem projektu domu lub mieszkania. Kiedy są zamknięte, wpuszczają do pomieszczeń wiele światła, co pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń, a gdy są otwarte – nie zabierają cennej przestrzeni, ponieważ skrzydła przesuwają się po linii ściany. Systemy drzwi HS ważą nawet kilkaset kilogramów, dlatego ważne jest profesjonalne podejście do ich montażu. Drzwi powinny zostać bardzo precyzyjnie i stabilnie osadzone i zamontowane w otworze ściennym. Aby uzyskać odpowiednie połączenie z ościeżem lub ścianą, należy właściwie zastosować elementy mocujące oraz prawidłowo wyznaczyć punkty mocowania. Idealnym rozwiązaniem staną się konsole oraz belki montażowe, które w swojej ofercie posiada firma QDS24 –producent drzwi podnoszono-przesuwnych HS. 

Konsole montażowe od QDS24

Drzwi typu HS podczas montażu powinny zostać wsparte konsolami montażowymi które pozwalają odpowiednio wypoziomować próg i zapewniają stabilność drzwi, co jest szczególnie ważne przy tak  dużych gabarytach. Odpowiednie wypoziomowanie progu to kluczowa kwestia w przypadku montażu. Brak poziomu spowoduje niedomykanie się drzwi oraz nieszczelność konstrukcji. 

Ich użycie wymaga prostej zasady: konsole montujemy w poziomie kolejno 150mm od brzegu i w odległości 300mm od siebie. Ich zastosowanie umożliwia regulację w każdej płaszczyźnie. Konsole montażowe mocujemy do ławy za pomocą kołków rozporowych, uzyskując trwałe mechaniczne połączenie. Konsole montażowe oferowane przez firmę QDS24 wykonane zostały z elementów stalowych zabezpieczonych przed korozją. Co więcej, są one tak zaprojektowane  aby spełniać najwyższe normy budowlane, co czyni je stabilne oraz niezawodne. 

Belka montażowe od QDS24

Drugim rozwiązaniem ułatwiającym montaż drzwi HS, jest belka montażowa. Jest to element konstrukcyjny, który zapewnia odpowiednią  stabilność drzwi HS. Firma QDS24 poleca użycie jedynego z dwóch typów  rozwiązań. 

Należy pamiętać, że odpowiednie wypoziomowanie progu jest kluczową kwestią podczas montażu drzwi HS – zapewni to lekką pracę konstrukcji ważącej nawet 800 kilogramów, a także pozwoli uniknąć powstania ewentualnych szczelin pomiędzy ramą a skrzydłem. Belkę montażową mocuje się bezpośrednio na ławie, czyli do podłoża. 

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS nie należy do najprostszych, co jest spowodowane gabarytami i ciężarem konstrukcji. Tego typu drzwi mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów, dlatego warto wesprzeć się unikalnymi rozwiązaniami od QDS24, które sprawią, że osadzenie drzwi okaże się prostszym zadaniem niż by się wydawało, a także zagwarantują niezawodność oraz solidność montażu.

Konsola montażowa:
Cena 55 zł netto

Belka montażowa:
Cena 250zł/m

źródło: QDS24 Sp. z o.o.