OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm
OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm

OKNOPLAST, czołowy producent okien i drzwi PVC oraz lider innowacyjności w Europie znalazł się w prestiżowym zestawieniu Lista2000 Rzeczpospolitej – rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży. Dodatkowo spółka, jako jedyna z branży, została wyróżniona wśród firm o największym wzroście sprzedaży eksportowej.
 

Wyraźny wzrost OKNOPLAST

W 18 już edycji zestawienia Lista2000 Grupa OKNOPLAST awansowała z 675 na 634 miejsce, z 480 ml zł przychodów w 2014 r. Potwierdza to nie tylko silną pozycję przedsiębiorstwa, ale wskazuje również na coraz większe znaczenie marki OKNOPLAST na zagranicznych rynkach.
 

Rosnąca pozycja marki OKNOPLAST w Europie 

Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to obecnie około 15% całego polskiego eksportu okien PVC. Tym samym w ramach Listy2000 marka OKNOPLAST, jako jedyny producent okien i drzwi została wyróżniona wśród 45 firm o największej zmianie udziału eksportu w przychodach, notując wzrost z 51% w 2011 r. do 70% w 2014 r. Czyni to z podkrakowskiego przedsiębiorstwa największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. O dynamice rozwoju eksportu w strukturze sprzedaży firmy najlepiej świadczy fakt, że za sprawą konsekwentnych działań rozpoznawalność logo OKNOPLAST wśród włoskiego społeczeństwa wynosi obecnie 25 proc. Poza Włochami, kluczowe rynki zagraniczne to w przypadku Grupy OKNOPLAST Francja i Niemcy. Grupa partnerów handlowych spółki rośnie także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Poza tym, marka znana jest także w Austrii i Szwajcarii.

Plany Grupy OKNOPLAST na 2015 r. to utrzymanie udziału sprzedaży eksportowej na poziomie 70%.

 

źródło: OKNOPLAST