Branża stolarki budowlanej doceniona przez Ministerstwo Gospodarki
Branża stolarki budowlanej doceniona przez Ministerstwo Gospodarki

W dniu 28 września 2015 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyła się konferencja Ministerstwa Gospodarki podsumowującą realizację działań promujących polską gospodarkę na rynkach zagranicznych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Związku POiD i przedsiębiorcy z sektora stolarki budowlanej.
Zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki konferencja stanowiła podsumowanie realizacji projektu systemowego „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych". W ramach spotkania wyróżniona została branża stolarki budowlanej – Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD otrzymał zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym poświęconym przykładom dobrych praktyk w programie promocyjnym. – Promocja w ramach eksportu oraz przygotowanie do targów zagranicznych mobilizuje firmy z naszego sektora do tego, aby się rozwijać – mówił Janusz Komurkiewicz podczas dyskusji.
Dużym wyróżnieniem były również nagrody przyznane przez Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, dla trzech firm z sektora stolarki budowlanej. W uznaniu zasług w budowaniu wizerunku polskiej gospodarki nagrodzeni zostali członkowie Związku POiD, przedsiębiorstwa: AIB, FAKRO i INVADO. W swoim przemówieniu, Janusz Piechociński podkreślił, że są to marki: "konkurencyjne, innowacyjne i mające w sobie żar przedsiębiorczości." Wyróżnienie za efektywną współpracę przy realizacji Branżowego Programu Promocji POLSKIE OKNA I DRZWI otrzymał także Związek POiD. W imieniu organizacji nagrodę odebrał Janusz Komurkiewicz. 
Na konferencji zaprezentowano też dane dotyczące wizerunku rodzimej gospodarki na świecie. Jak pokazały wyniki badań firmy Ageron Polska, sektor stolarki budowlanej, jako jedna z najlepszych branż uczestniczących w programie promocyjnym, zyskał na rozpoznawalności na rynkach zagranicznych.
Nie zabrakło również dyskusji o nowej perspektywie finansowej. Podczas omawiania tego tematu, Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki powiedziała, że „polscy przedsiębiorcy powinni wchodzić na rynki zagraniczne drzwiami i oknami, tak jak to robi branża stolarki”. Reprezentowany przez Związek POiD sektor ma dużą szansę na ponowne znalezienie się wśród polskich specjalności eksportowych.

 

źródło: Związek POiD