Drzwi wewnętrzne Flavio – nowość od Stolbud Włoszczowa
Drzwi wewnętrzne Flavio – nowość od Stolbud Włoszczowa

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne są dla aranżacji domu tym, czym zadbana fryzura i eleganckie buty dla stroju kobiety – robią dobre wrażenie i przyciągają uwagę. Drzwi panelowe Flavio z najnowszej kolekcji Stolbud Włoszczowa, dzięki swoim walorom funkcjonalnym i dekoracyjnym z pewnością odegrają taką rolę w niejednym wnętrzu, podkreślając jego estetyczny charakter.  
 

Co wyróżnia drzwi Flavio?

Przede wszystkim konstrukcja. W drzwiach panelowych, a do takich należy Flavio, konstrukcja skrzydeł oparta jest na dwóch pionowych i dwóch poziomych ramiakach wykonanych z drewna połączonego z płytą MDF lub z płyty MDF. Pomiędzy ramiakami pionowymi, w zależności od wzoru skrzydła, umieszczane są wypełnienia w postaci szkła lub szczeblin z płyty MDF. Solidna, klejona i łączona czopowo rama nie odkształca się i nie kurczy pod wpływem zmian wilgotności powietrza. Natomiast przeszklenia wkomponowane w powierzchnię według najnowszej technologii wyglądają niezwykle estetycznie. Kolejnym elementem przesądzającym o wyborze drzwi z kolekcji Flavio jest kolorystyka. W linii tej spotkamy aż 5 rodzajów wykończeń od oklein po forniry, a każde z nich dostępne jest w kilku lub kilkunastu wybarwieniach. Na szczególną uwagę zasługuje kolorystyka inspirowana barwami natury. Okleiny występują więc w takich przyjaznych kolorach jak: dąb naturalny, dąb ciemny, orzech europejski, kasztan, mahoń, aż po biały mat i wenge. Cała paleta barw w tonacji jasnej i ciemnej, w głębokich odcieniach lub delikatnych pastelowych kolorach, o pięknym rysunku usłojenia pozwala na idealne zharmonizowanie drzwi z pozostałymi elementami występującymi w pomieszczeniu:  meblami, podłogą czy też oknami. Drzwi standardowo wyposażone są w zamek na klucz lub na wkładkę oraz przeszklenia ze szkła satinato w kolorze białym o grubości 4 mm. 
 

Drzwi w stylu klasycznym czy nowoczesnym?

Jeśli urządzamy mieszkanie w stylu klasycznym i zależy nam na podkreśleniu prestiżu i elegancji możemy zdecydować się na drzwi Flavio wykończone okleiną naturalną (fornir). We wnętrzach nowoczesnych z powodzeniem znajdą zastosowanie okleiny Lamisoft, Mikroflex czy PVC. W tych ostatnich doskonale sprawdzą się także drzwi bezprzylgowe, czyli takie w których zamknięte skrzydło i ościeżnica tworzą jedną płaszczyznę, widoczną po stronie otwierania drzwi, a zawiasy są ukryte. Ma to również znaczenie, gdy w pomieszczeniu bawią się dzieci – takie drzwi są po prostu bezpieczniejsze, ponieważ palce dzieci nie znajdą się pomiędzy przylgą a framugą i w ten sposób nie będą narażone na przytrzaśnięcie. O stylu decyduje również oryginalny wzór – Flavio to aż 8 modeli o różnym układzie poziomych przeszkleń i szczeblin. W zależności od przeznaczenia drzwi np. do sypialni, łazienki lub gabinetu możemy wybrać takie, które będą najlepiej spełniały swoją funkcję – doświetlały pomieszczenie lub odwrotnie – zapewniały komfort akustyczny i świetlny.
 

PROMOCJA 

Od 15 sierpnia do 31 października 2015 roku trwa promocja na drzwi Flavio w okleinie Lamisoft, w kolorze dąb szlachetny i dąb srebrny. Informacje o promocji dostępne są w Punktach Sprzedaży podanych na www.stolbud.pl. 

 

 

źródło: Stolbud Włoszczowa