Najważniejsze w Turcji Targi Rolet, Bram, Okien i Osłon Przeciwsłonecznych R+T TURKEY
Najważniejsze w Turcji Targi Rolet, Bram, Okien i Osłon Przeciwsłonecznych R+T TURKEY

W terminie 12 - 15  listopada tego roku odbędzie się druga edycja Najważniejszych w Turcji Targów Rolet, Bram, Okien i Osłon Przeciwsłonecznych – R+T Turkey w Fair Centre CNR Expo w Stambule. 

Targi R+T Turkey to pierwsze i najważniejsze targi dedykowane całkowicie branży rolet, osłon przeciwsłonecznych, okien, szkła, bram i drzwi w tym kraju. Targi są siostrzaną, lokalną imprezą do globalnych targów R+T w Stuttgarcie. Koncentrują się na rynku państw bliskiego i środkowego Wschodu oraz Bałkanów i rejonu Afryki Północnej, jako że  Turcja jest europejską „bramą” do tych rynków. Udział w tureckiej edycji R+T jest zatem idealną okazją do rozbudowy sieci klientów i zdobycia nowych rynków. 

R+T Turkey odbywają się w cyklu dwuletnim. W poprzedniej edycji targów (2013) w targach wzięło udział 116 wystawców z 11 krajów oraz około 7.000 zwiedzających z 82 krajów. 21% ogółu zwiedzających przybyło do Turcji z zagranicy, najwięcej z Grecji, Iranu, Włoch, Rumunii, Macedonii, Ukrainy, Niemiec, Bułgarii i Libanu.  Wśród odwiedzających znaleźli się goście z krajów, których przedstawiciele do tej pory rzadko przybywali na targi R+T, takich jak: Turkmenistan, Azerbejdżan, Uzbekistan, Iran, Irak i inne kraje islamskie. Są to kraje z ogromnym potencjałem jeśli chodzi o sprzedaż produktów do osłony przeciwsłonecznej, a targi R+T TURKEY ułatwiają wystawcom dotarcie do tych obiecujących rynków. 

Tegoroczna edycja targów w sposób szczególny skupi się na tematyce efektywności energetycznej dzięki zastosowaniu inteligentnych systemów sterowania osłonami przeciwsłonecznymi i bramami, która to tematyka wpisuje się w najnowsze trendy panujące w branży budowlanej w Turcji i krajach sąsiednich. Branża budowlana w Turcji należy obecnie do jednych z najsilniejszych rynków w Europie, a rząd turecki wspomaga wprowadzanie przyjaznych środowisku i efektywnych energetycznie rozwiązań w branży. Aktywność w sektorze budowlanym – 6 milionów nowych mieszkań, spowodowała, że branża w pierwszym półroczu 2014 wypracowała wzrost w wysokości 6,8 %. Szczególnym motorem wzrostu pozostaje metropolia, którą bez wątpienia jest Istambuł. 

Zakres tematyczny tarów R+T Turkey:
- rolety, żaluzje, story, markizy, inne osłony przeciwsłoneczne
- okna, szkło i akcesoria
- ogrody zimowe
- drzwi, bramy, ogrodzenia i kraty
- tekstylia techniczne, namioty i parasole
- urządzenia napędowe, systemy sterowania i elektryczne systemy bezpieczeństwa

 

źródło:  Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce

 

OKNO 2/2015