Widocznie więcej w wakacyjnej promocji OKNOPLAST
Widocznie więcej w wakacyjnej promocji OKNOPLAST

Najczęściej w okresie letnim decydujemy się na mniejszy lub większy remont domu czy mieszkania. Nie bez powodu wybieramy tę porę roku. To sezon, gdy warunki pogodowe sprzyjają, a w każdym z nas gdzieś z tyłu głowy rysuje się perspektywa przygotowań do jesienno-zimowej aury. W procesie planowania prac remontowych warto pomyśleć o nowych oknach, a wraz z nimi o roletach. Wybieramy je coraz częściej, bo stanowią dodatkową barierę przed warunkami atmosferycznymi, a także niechcianym gościem. Specjalnie na lato OKNOPLAST przygotował atrakcyjną ofertę promocyjną. Do końca sierpnia przy zakupie okien wraz z roletami uzyskasz 6% rabat! Zniżka dotyczy wszystkich systemów okiennych i rolet, w tym przełomowego na polskim rynku okna PROLUX oraz najnowszej rolety Sol Evolution. 

Światło źródłem samopoczucia

Od lat naukowcy udowadniają jak ważnym czynnikiem wpływającym na codzienne samopoczucie i zdrowie człowieka jest światło naturalne. W naszej szerokości geograficznej, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jesteśmy narażeni na deficyt promieni słonecznych. 

Dlatego OKNOPLAST opracował innowacyjny system okienny PROLUX, którego nazwę można rozumieć jako „sprzyjający światłu”. „PROLUX wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC, dzięki czemu do pomieszczenia wpada do 22% więcej światła słonecznego. Na nowoczesny design okna składa się m.in. tzw. klamka centralna, umieszczona dokładnie na środku słupka ruchomego, będąca pierwszym w Polsce tego rodzaju rozwiązaniem.” – przekonuje Grzegorz Bułat, Kierownik Technologii OKNOPLAST. Nowatorski system PROLUX to odpowiedź na trendy w nowoczesnym projektowaniu budynków, w których kluczowe role odgrywają światło i przestrzeń.

Zalety rolety

Podstawową funkcją rolet zewnętrznych jest ochrona przez czynnikami atmosferycznymi. Ich zastosowanie tworzy dodatkową barierę, poprzez którą mamy możliwość zwiększyć izolacyjność cieplną oraz akustyczną przegrody okiennej. Rolety w okresie letnim chronią wnętrze przed przegrzaniem, w zimowym przed utratą ciepła. Odpowiednio zabezpieczona i zamontowana puszka rolety w murze, czy też wyposażenie jej w dodatkowe przekładki termiczne, zapewniają większą izolacyjność termiczną całej konstrukcji. Swoją rolę odgrywa również pancerz wypełniony pianką poliuretanową – w momencie opuszczenia tworzy dodatkową warstwę powietrzną pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a oknem. Poza walorami termicznymi rolety stanowią również dodatkowe zabezpieczenie budynku przed uszkodzeniami mechanicznymi, chronią naszą prywatność i poprawiają bezpieczeństwo.

System rolet nadstawnych Sol Evolution jest produktem, który można stosować zarówno w nowym budownictwie, jak i przy modernizacji budynków już istniejących. Jest to rozwiązanie uniwersalne, spełniające wymagania zwolenników rolet niezabudowanych, zabudowanych od wewnątrz lub zewnątrz oraz całkowicie zabudowanych. „Nowy produkt OKNOPLAST jest jedynym na rynku, gdzie standardowo stosowana jest izolacja i wyższy parametrach termoizolacyjny. Dodatkowa zaleta to systemowe łączenie z ramą specjalnie opracowane do okien OKNOPLAST, a także dopasowanie kolorystyki skrzynki rolety do koloru okna. Poza tym istotną przewagą jest głębokość skrzynki, która nie powoduje trudności przy innych pracach remontowych.” – dodaje Grzegorz Bułat.

 

źródło: OKNOPLAST