Schüco wyznacza nowe trendy budowlane na targach BAU 2015
Schüco wyznacza nowe trendy budowlane na targach BAU 2015

Podczas światowych targów architektury, materiałów i systemów budowlanych BAU 2015 stoisko firmy Schüco imponowało zarówno swoją wielkością, jak i liczbą nowych, zaawansowanych rozwiązań dla zrównoważonych powłok budynków. O olbrzymim zainteresowaniu, jakie budziła oferta Schüco, mogą świadczyć tysiące profesjonalistów odwiedzających codziennie stoisko…

Największe na targach BAU 2015 stoisko firmy Schüco

Fot. Schüco

 

Tegoroczna, styczniowa odsłona targów BAU w Monachium była wyjątkowa pod wieloma względami. Wydarzenie zgromadziło rekordową w pięćdziesięcioletniej historii tej wystawy liczbę odwiedzających. Przez sześć dni targów stoiska oglądało 251 200 osób. Największa na targach ekspozycja Schüco zlokalizowana w hali B1 przyciągała zwiedzających nie tylko swoją imponującą powierzchnią 2412 m2, lecz również innowacjami w dziedzinie architektury na miarę przyszłości. Stoisko zostało podzielone na pięć obszarów tematycznych odpowiadających idei wystawy, którą oddaje hasło „Mieszkać, pracować, żyć”. W jej centrum znajduje się człowiek w zurbanizowanym środowisku. Jako lider rynku firma Schüco po raz kolejny pokazała, że jej rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej wyznaczają nowe standardy w zakresie najwyższej efektywności energetycznej, a także bezpieczeństwa, komfortu i wzornictwa.

Przyszłość budowania już dziś

Wymagania techniczne, które są stawiane przed obiektami użyteczności publicznej i mieszkalnymi, nieustannie rosną. Poprzez swoje innowacje firma Schüco pokazała, że kategorie, takie jak prostota i złożoność oraz energooszczędność i ambitny design, wcale nie muszą się wykluczać. W studiach tematycznych „Efektywna energetycznie modernizacja”, „Inteligentna funkcjonalność” i „Ekskluzywne domy” zgromadzono kompleksowe rozwiązania, które pozwalają projektować inteligentne obiekty przyszłości spełniające kryteria bezpieczeństwa, komfortu, energooszczędności i dobrego wzornictwa. Wśród nowości pojawiła się między innymi certyfikowana przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasada Schüco FWS 35 PD o szerokości profilu zaledwie 35 mm, a także rewolucyjna fasada Schüco FWS 60 CV, w której konstrukcja nośna i skrzydło stanowią optyczną całość o szerokości 60 mm, co sprawia że z zewnątrz nie można odróżnić części otwieranych od stałych. Kompatybilne rozwiązania o panoramicznym designie gwarantują maksymalny dostęp światła, oszczędność energii i bardzo harmonijny wygląd powłoki budynku. Bardzo duże zaciekawienie wzbudziły nowe okna obrotowe, które jako pierwsze w swojej klasie uzyskują pasywne parametry cieplne i mogą być wykonywane w bardzo dużych rozmiarach. Funkcjonalny mechanizm otwierania zapewnia bardzo efektywne wietrzenie i łatwe czyszczenie. Po raz pierwszy zaprezentowano również drzwi podnoszono-przesuwne z serii Schüco ASS 60 i Schüco ASS 80.HI, które wyróżnia charakterystyczny dla rozwiązań Schüco transparentny wygląd, doskonałe parametry termoizolacyjne, a także unikatowe na skalę rynku mechanizmy SmartStop oraz SmartClose. W momencie zamykania skrzydło zwalnia ruch przed domknięciem, zapobiegając przypadkowemu przytrzaśnięciu palców. Bardzo duże zainteresowanie wśród gości wzbudziły także drzwi uchylno-przesuwne z serii PASK, które teraz zostały zaopatrzone w niski próg spełniający kryteria budownictwa bez barier. Na targach nie zabrakło również nowych okuć mechatronicznych Schüco TipTronic Simply Smart, które gwarantują jeszcze cichszą pracę, opatentowanych drzwi wejściowych serii Schüco ADS SimplySmart czy ledowego systemu podświetlania budynku Schüco LightSkin.
 

Nowe horyzonty projektowania

Podczas targów stoisko Schüco odwiedzały codziennie

tysiące profesjonalistów

Fot. Schüco

 

Technologia Schüco po raz kolejny wyniosła możliwości projektowania fasad na wyższy poziom. Na stoisku zaprezentowano zoptymalizowane systemy Schüco FWS 50/60, które powstały na bazie dobrze znanych, energooszczędnych fasad FW 50+/60+. Nowe rozwiązanie pozwala na jeszcze łatwiejszą produkcję i montaż fasad budynków przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa, dzięki prefabrykowanym, standardowym komponentom. Prawdziwym hitem wystawy, prezentowanym w dedykowanym studiu, była fasada parametryczna, która pozwala na tworzenie fasad o skomplikowanej strukturze 3D w dużo szybszy i bardziej ekonomiczny sposób. Kompleksowy program Schüco obejmuje całość procesu – od projektowania, poprzez produkcję, aż po montaż. Dzięki temu finezyjne fasady, których realizacja wymagała do tej pory dużego nakładu pracy i pieniędzy, mogą być teraz produkowane seryjnie. Kolejnym ciekawym akcentem wystawy były prezentowane w studiu „Koncept designu fasady” aluminiowe okładziny, które mogą otrzymać dowolną kolorystykę, kształt, motyw wzorniczy, a nawet strukturę. Studyjny projekt może w przyszłości stać się atrakcyjną alternatywą dla typowych elewacji budynków. 
Firma Schüco raz jeszcze zabrała osoby odwiedzające jej stoisko w podróż w przyszłość architektury i designu, rzucając zupełnie nowe spojrzenie na przyszłość zrównoważonego budownictwa.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl