Więcej ciepła w domu z OKNOPLAST
Więcej ciepła w domu z OKNOPLAST

Tylko do 31 grudnia trwa specjalna promocja OKNOPLAST, czołowego producenta stolarki PVC w Europie, w której można uzyskać nawet do 42% rabatu na zakupione okna, drzwi i rolety. Jest to także znakomita okazja dla klientów pragnących uchronić swój dom przed stratami energii cieplnej w czasie zimowych chłodów. 

Który model okna wybrać?

Szeroka gama produktów OKNOPLAST umożliwia wybór okien odpowiednich do wnętrza zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i estetyki wykonania. Ze względu na wysokie walory termoizolacyjne, w nadchodzącym sezonie warto rozważyć wymianę okien na systemy Winergetic Platinium oraz Platinium Evolution2. Spełniają one wymagania domu energooszczędnego, zaś model Winergetic Premium Passive wymagania budownictwa pasywnego, m.in. poprzez zastosowanie innowacyjnego wzmocnienia termicznego SpaceBlock. Jego elementami są tradycyjne wzmocnienie stalowe, połączone z aerożelem oraz pianką poliuretanową. W przypadku, gdy istotny jest styl okna spójny z wnętrzem, warto wybrać system Platinium Evolution1. Produkt ten posiada elegancki, zaokrąglony kształt skrzydła, można go także wyposażyć w niewidoczne zawiasy okienne, podkreślające dodatkowo estetykę wykonania. System Koncept to natomiast rozwiązanie dla miłośników klasycznego wyglądu okien, zaprojektowany z zachowaniem wysokiej funkcjonalności i dostępny w zróżnicowanej kolorystyce. 

Platinium Evolution2 i Winergetic Premium z pakietem 4 Xglass 

Dodatkową innowacją produktową jest nowoczesny pakiet szybowy 4 Xglass w autorskich profilach OKNOPLAST, czyli Platinium Evolution2 oraz Winergetic Premium. Nowy pakiet szybowy umożliwia osiągnięcie nie tylko lepszego parametru przenikania ciepła Ug, ale również lepszego parametru izolacyjności akustycznej Rw. Produkt ten zapewnia doskonałą termoizolację, a specjalnie zaprojektowane, nowoczesne powłoki gwarantują doskonałą przejrzystość o parametrach Lt=74 % – dzięki czemu nie występuje tzw. „efekt brudnych firanek” – wyjaśnia Grzegorz Bułat, kierownik Działu Technologicznego OKNOPLAST.   

Nie tylko szczelne okna

Aby wyeliminować straty energii cieplnej w czasie zimy, warto zadbać również o odpowiedni model drzwi. W ofercie grupy OKNOPLAST dostępne są nowoczesne drzwi ALUHAUS, które charakteryzuje wysoka izolacyjność termiczna oraz wodo- i wiatroszczelność. Produkty te dostępne są w wielu wzorach i w zróżnicowanej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do każdego stylu architektonicznego. Drzwi ALUHAUS są także idealnym wyposażeniem domów pasywnych i energooszczędnych. Wyróżnia je przy tym wysoki system zabezpieczenia antywłamaniowego, wynikający z wzmocnienia profili skrzydła stalą do 3 mm, zasuwnicą o trzech punktach ryglowania oraz zawiasami zabezpieczającymi przed ściągnięciem skrzydła. Drzwi te można wyposażyć dodatkowo w antywłamaniową wkładkę na klucz czy szybę antywłamaniową. Aluminium to materiał, który nie wymaga konserwacji i jest bardzo odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne, dzięki czemu drzwi Aluhaus wyróżniają się dużą trwałością oraz komfortem użytkowania. 

Profesjonalny montaż

Zatrzymanie ciepła w domu umożliwiają nie tylko odpowiednio dobrane, ale też prawidłowo zamontowane okna i drzwi. Partnerzy handlowi OKNOPLAST zapewniają profesjonalną usługę montażu, która pozwala na zachowanie wysokich parametrów technicznych produktów OKNOPLAST. Specjalistyczna wiedza oraz ponad dwudziestoletnie doświadczenie gwarantują wysoką jakość usług montażowych.

 

źródło: OKNOPLAST