PONZIOBOND - nowoczesny system elewacyjny
PONZIOBOND - nowoczesny system elewacyjny

Ponzio wprowadza do oferty certyfikowany system lekkich paneli elewacyjnych, który łącząc walory funkcjonalne i estetyczne, pozwala na dużą swobodę i indywidualizm w projektowaniu nowoczesnej architektury.

Przykład zastosowania płyt kompozytowych

W skład systemu wchodzą płyty kompozytowe oraz profile i akcesoria służące do ich montażu. Płyty PONZIOBOND PE zbudowane są z dwóch zewnętrznych blach aluminiowych o gr. 0,5 mm połączonych rdzeniem z tworzywa sztucznego. Drugi wariant to PONZIOBOND FR - płyty nierozprzestrzeniające ognia - blachy aluminiowe połączone są rdzeniem z tworzywa sztucznego z wypełniaczem mineralnym.

Ponziobond PE

 

Dzięki dużym formatom płyt, możliwa jest zaawansowana optymalizacja wykorzystania materiału. 

Panele charakteryzują się lekkością, przy jednoczesnym zachowaniu sztywności i stabilności.

Elastyczność tworzywa pozwala na nadawanie dowolnego kształtu elewacji, a bogaty wybór kolorystyki - na swobodę w kreowaniu barwy (dostępne są również dekory drewnopodobne). 

Płyty posiadają także walory akustyczne (tłumią dźwięk) oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne - zachowując swoje właściwości również przy dużych zmianach temperatur. 

Kolejnym atutem jest łatwość obróbki i montażu; prosty sposób montażu pozwala na realizację prac w krótkim czasie.  
System został poddany badaniom w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie i uzyskał Aprobatę Techniczną ITB AT-15-9374/2014 „Płyty kompozytowe PONZIOBOND FR i PONZIOBOND PE”.

System kasetonowy S-Z

 

System kasetonowy wieszakowy

 

 

źródło: PONZIO

OKNO nr 3/2014