Nowoczesna technologia w Twoim oknie
Nowoczesna technologia w Twoim oknie

Decydując się na budowę domu, należy uwzględnić nie tylko kwestie dotyczące estetyki czy funkcjonalności, lecz także ekologii oraz energooszczędności. Podobnie jest w przypadku, gdy wybieramy elementy jego wyposażenia. Chociaż temperatury jesienią nieco spadają, to mimo wszystko nasze okna nadal potrzebują zabezpieczenia przed promieniami słonecznymi, które mogą razić w oczy podczas wykonywania obowiązków domowych. Zaś długimi wieczorami odpowiednio dobrane osłony będą ponadto chronić nas przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Rozwój technologiczny świata przyniósł nie tylko całe mnóstwo pożytecznych wynalazków, lecz także liczne negatywne konsekwencje dla naturalnego środowiska. Postęp otworzył  dwuskrzydłowe drzwi, przez które płyną nowe pomysły na poprawienie jakości życia człowieka. Niestety postęp przyniósł także duże straty po stronie fauny i flory. Dziś wszyscy wiedzą, że oprócz zaawansowanej technologii, ważnym czynnikiem innowacyjnego produktu czy usługi jest dbałość o ekologię. O takie kwestie należy zacząć troszczyć się od swojego najbliższego otoczenia, czyli domu i posesji. Na jesień warto zaopatrzyć się w innowacyjne zasłony zewnętrzne. Zasilane energią słoneczną markizy redukują ostre światło słoneczne oraz zabezpieczą domostwo przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów czy przypadkowych przechodniów z sąsiedniej ulicy.
 

Przytulne mieszkanie

Jesienią wieczory są znacznie dłuższe. Ze względu na coraz niższe temperatury na zewnątrz nie jesteśmy już tacy skłonni poświęcać wolnego czasu na przechadzki i spacery. Wraz z zachodem słońca, który wraz z tą porą roku przychodzi coraz wcześniej, zapalamy światło w domach. Wówczas przez okna nasze sylwetki są znacznie bardziej widoczne dla przechodniów czy sąsiadów. Aby zachować prywatność i swobodę, warto wyposażyć dom w markizy VMZ SOLAR firmy FAKRO z 1% prześwitem materiału, które zapewnią nam nie tylko komfort użytkowania domu o każdej porze dnia i nocy, lecz także oszczędność energii. – Markizy VMZ SOLAR zostały uposażone w nowoczesny system zasilania za pomocą energii słonecznej, co czyni je produktem idealnym dla osób ceniących zarówno wygodę w prywatnym domostwie, jak i wrażliwych na dobro otaczającej ich przyrody. Dzięki ich zastosowaniu z korzyścią dla środowiska we własnym otoczeniu zredukujemy, np. emisję dwutlenku węgla do atmosfery – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien. Przy pomocy nowoczesnych osłon zewnętrznych w postaci markiz nasze domowe zacisze stanie się prawdziwym azylem, w którym będzie można celebrować każdą wolna chwilę w otoczeniu najbliższych.  


Domowe obowiązki w spokoju

Oprócz niekwestionowanych korzyści, płynących z korzystania z markiz jesienią po zmroku, te innowacyjne urządzenia sprawdzą się również w dzień. Szczególnie docenią ich możliwości osoby, które mają znaczną ilość okien, usytuowanych od strony południowej, zwłaszcza w pomieszczeniach funkcjonalnych, tj. kuchnia, salon czy łazienka. Niezależnie od pory roku wpada przez nie do wnętrza domu duża porcja intensywnego światła dziennego. Wykonując prace domowe, porządkując pokoje czy gotując posiłek w kuchni tuż przy przeszkleniu, ostre promienie słoneczne mogą w znaczący sposób utrudniać nawet najprostsze zadania. Rozproszone światło daje nam natomiast znacznie większy komfort użytkowania budynku. Ludzkie oko najlepiej je toleruje. Likwidujemy wówczas również skutki tzw. oślepienia – źródło światła nie będzie nas już razić w oczy. Takie dogodne warunki zapewniają nam nowoczesne markizy, które ponadto skutecznie ochronią okna przed zabrudzeniami, spowodowanymi deszczem lub śniegiem. Markizy zewnętrzne to estetyczna i niezawodna konstrukcja, która doskonale sprawdzi się nie tylko podczas letnich upałów, lecz także jesiennych dni i długich wieczorów.

Rozważny posiadacz domu, wybiera do niego produkty zarówno w oparciu o najnowsze technologie, jak i rozwiązania proekologiczne, redukujące skutki zanieczyszczenia środowiska. Takie połączenie stanowi doskonałe poświadczenie postępu, który dokonał się w myśleniu społeczeństw o przyszłości i zrównoważonym rozwoju. Markizy są tego doskonałym przykładem.

 

źródło: Fakro