Produkty SOUDAL wykorzystane przy budowie Stadionu Miejskiego w Lublinie
Produkty SOUDAL wykorzystane przy budowie Stadionu Miejskiego w Lublinie

Arena Lublin, czyli nowo otwarty Stadion Miejski w Lublinie to kolejny znaczący kompleks sportowy, do budowy którego wykorzystano produkty SOUDAL – ognioochronną pianę poliuretanową Soudafoam FR Gun i poliuretanową masę uszczelniającą Soudaflex.

Firma jest mecenasem programu „Promujemy Polską Architekturę” i członkiem „Klubu Sportowa Polska”, toteż wysokiej klasy produkty i rozwiązania systemowe  są często wykorzystywane przy budowie  nowoczesnych hal i stadionów. Przykładem prestiżowych obiektów sportowych w Polsce, przy realizacji których stosowano materiały SOUDAL, są Stadion Narodowy i Muzeum Olimpijskie  w Warszawie. 

Stadion Miejski w Lublinie to niezaprzeczalnie jedna z największych inwestycji województwa lubelskiego, jest pierwszym tego typu obiektem nie tylko w samym mieście, ale i w całym regionie. W konstrukcji nowoczesnego kompleksu, zdolnego pomieścić niemal 15,5 tysiąca widzów, zastosowano profesjonalne produkty SOUDAL.

Jednoskładnikowy trwale elastyczny poliuretanowy klej-uszczelniacz Soudaflex 40 FC wykorzystano do spoinowania dylatacji w betonowych posadzkach wewnątrz Stadionu. To właśnie od właściwej dylatacji zależy prawidłowa praca części tej ogromnej budowli, a w tej roli produkt sprawdził się doskonale.  Soudaflex 40 FC przenosi duże obciążenia dynamiczne, pochłania drgania i wibracje materiałów. Masy uszczelniające Soudaflex spełniają wymagania obecnych norm europejskich,  oznaczone są symbolem CE i posiadają Deklarację Właściwości Użytkowych (DoP), informującą o pełnym zakresie aplikacji. 

Do konstrukcji przegród ogniowych stadionu, stanowiących podstawę do zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych, użyto jednoskładnikowej ognioochronnej poliuretanowej piany montażowej Soudafoam FR Gun. Zapewnia ona ognioodporne i dymoszczelne uszczelnienia ościeżnic drzwi i okien, dylatacji w ścianach oraz w stropach i równie skutecznie sprawdza się we wszelkich zastosowaniach gdzie wymagana jest ognioodporność uszczelnień. Skuteczność Soudafoam FR Gun potwierdzono nie tylko krajową Aprobatą Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), ale i Certyfikatem zgodności z Europejską Aprobatą Techniczną (ETA).

 

 

Więcej informacji:
www.soudal.pl
www.facebook.com/PolubiszRemont