Drzwi do domowego biura
Drzwi do domowego biura

Współcześnie w wielu zawodach mamy możliwość pracy zdalnej, zadaniowej i rozliczanej za wyniki.  Wybierając system home office, warto wygospodarować przestrzeń, która będzie naszym domowym biurem.

Praca zdalna zyskuje coraz większe grono zwolenników. Już nawet korporacje zezwalają na nią w wybranych dniach tygodnia w formie tzw. home office. Jeśli więc na stałe pracujemy z domu, dobrze jest stworzyć miejsce, które będzie sprzyjać działalności zawodowej. Jest ono potrzebne także ze względów tzw. higieny pracy, czyli dbałości o odpowiednie biurko czy wygodne anatomiczny fotel pozwalający spędzić długie godziny w pozycji siedzącej. Pamiętajmy, aby rozdzielać obowiązki zawodowe i życie rodzinne – nie powinniśmy pracować przy stole w jadalni czy kuchni. Złym rozwiązaniem jest także trzymanie dokumentów firmy wśród domowych bibelotów lub książek. Praca powinna mieć swoją przestrzeń. Łatwiej nam będzie wtedy się skupić, a po uporaniu się z zadaniami, zakończyć dzień, zamykając za sobą drzwi do biura.

Zakątek pracy

Jednym z popularnych pomysłów na zorganizowanie przestrzeni biurowej jest wyodrębnienie jej z pokoju czy salonu. Spróbujmy wtedy wykorzystać system drzwi przesuwnych od Invado. Występują one w dwóch rodzajach – jako system naścienny oraz chowany w ścianę. Wybierając model drugi, zaoszczędzimy miejsce, a same drzwi mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny i zupełnie nie zdradzą biurowego charakteru przestrzeni za nimi.

Pokój biurowy

Jeśli metraż naszej powierzchni życiowej na to pozwala, zorganizujmy biuro w jednym z pokoi. Zazwyczaj wybór pada na ten najmniejszy i usytuowany najbardziej na uboczu. W zależności od tego, w jakim stylu mamy urządzony dom lub mieszkanie, możemy pokusić się o awangardowe drzwi okleinowane Perugia czy też wybrać wersją znacznie bardziej klasyczną i uniwersalną – drzwi z kolekcji Modena.

Biuro na poddaszu

Jeszcze inną opcją na wygospodarowanie przestrzeni biurowej jest adaptacja poddasza. Warto porozmawiać z administracją czy właścicielem budynku i zaproponować wynajęcia poddasza. Jeśli natomiast jesteśmy w posiadaniu strychu, spróbujmy go uprzątnąć, aby wydzielić część, która zyska nowe życie. Strychy bowiem z powodzeniem zamieniają się w wyjątkowe pracownie,  a nowoczesność aranżacji przeplata się z dbałością o zachowanie dawnego stylu. Jakie drzwi pasować będą do takich przestrzeni? Producenci przychodzą z pomocą, oferując różne kolory i wzory. W ofercie Invado znajdziemy drzwi więc drzwi szklane Amber, które sprawdzą się w przestrzeniach nowoczesnych, przestronnych, ale też przełamią klasyczne wnętrza. Jeśli lubimy być na bieżąco z trendami i nie boimy się inwestycji w biel, możemy wybrać drzwi z kolekcji Bianco. Natomiast dostojne i eleganckie poddasza dobrze dopełnią drzwi z linii Martina.

Tworząc domowe biuro, pamiętajmy, aby było to miejsce nie tylko doskonałe aranżacyjne, ale przede wszystkim funkcjonalne i motywujące do twórczej pracy.

 

źródło: Invado