SOUDAL nowym sponsorem tytularnym kolarskiej drużyny Lotto Soudal
SOUDAL nowym sponsorem tytularnym kolarskiej drużyny Lotto Soudal

Belgijska drużyna kolarska Lotto-Belisol zmienia nazwę i od przyszłego sezonu startuje w zawodach pod nowym szyldem Lotto Soudal. Od 2015 roku miejsce drugiego sponsora tytularnego zajmie SOUDAL, współpracujący z zespołem od dłuższego czasu największy producent chemii budowlanej w Europie. Nowy kontrakt obowiązywał będzie co najmniej do końca 2020 roku.

Na mocy dokumentu podpisanego pomiędzy szefostwem zespołu, a włodarzami belgijskiej loterii narodowej i czołowym producentem chemii budowlanej na świecie, kolarze pod wodzą Marca Sergeanta od 2015 roku będą startować pod nową nazwą drużyny - Lotto Soudal. Począwszy od nowego sezonu, zespół będzie mógł liczyć na silne wsparcie nowego sponsora tytularnego co najmniej przez najbliższe pięć lat.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku firma SOUDAL sponsorowała drużynę Lotto-Belisol podczas jubileuszowych zawodów Tour de France 2013, a na początku 2014 r. podjęła decyzję o wspieraniu kolarzy przez cały sezon. Objęcie stanowiska pełnoprawnego sponsora drużyny Lotto Soudal to ogromny krok na przód w budowaniu świadomości marki przez popularyzację aktywności fizycznej.

- Kolarstwo to sport międzynarodowy, cieszący się olbrzymią popularnością w większości krajów, w których prowadzimy naszą działalność. – mówi Vic Swerts, założyciel firmy SOUDAL. - Pozytywny odbiór dotychczasowej współpracy z drużyną Lotto-Belisol w środowisku kolarskim, w gronie fanów, a także w mediach przesądził decyzję o podjęciu stałej współpracy z zespołem Marca Sergeanta. Mamy wielką nadzieję, że wspólnymi działaniami przyczynimy się także do zwiększenia rozpoznawalności marki wśród wykonawców i najlepszych profesjonalistów w branży. – dodaje.

Nowy sezon to nowe wyzwania i nowe możliwości, zarówno dla drużyny Lotto Soudal jak i nowego sponsora. Jednego jesteśmy pewni, najlepsze jeszcze przed nami!

 

źródłó: www.soudal.pl
www.facebook.com/PolubiszRemont