Innowacyjne maszyny LISEC w fabryce DRUTEX
Innowacyjne maszyny LISEC w fabryce DRUTEX

Europejskie Centrum Stolarki powstające w Bytowie zostało już wyposażone w nowoczesne maszyny i narzędzia do produkcji stolarki oraz szyb zespolonych. Łącznie na powierzchni ponad 28.000m2 znajdzie się 16 linii do produkcji okien i drzwi z PVC oraz 3 linie do produkcji własnych szyb zespolonych jak również nowej generacji hartowania szkła.  

W lipcu br. DRUTEX zakupił nowoczesne maszyny renomowanej firmy Lisec do produkcji szyb zespolonych, które wyróżniają się w porównaniu do innych, bardziej standardowych modeli, inteligentnym systemem załadunku, podawania oraz cięcia szkła. Nowoczesny sprzęt zapewnia nowej generacji magazyn podawczy szkła. Poza tym firma wzbogaciła się o stół do cięcia szkła, myjkę, stację nakładania ramek, prasę gazującą oraz tiokolarkę. Dzięki temu firma zyskała kolejne przewagi wynikające z optymalizacji procesu produkcyjnego.


Łącznie park maszynowy DRUTEX tworzą:
- 32 linie do produkcji stolarki okienno-drzwiowej z PVC
- 5 linii do oklejania okien
- 5 linii do produkcji szyb zespolonych

Ponadto na wyposażeniu są maszyny i urządzenia do produkcji stolarki aluminiowej, drewnianej, rolet oraz  ekstruzji własnych profili PVC. Nowoczesny system ekstruzji profili wzbogacony jest o własne rozwiązania technologiczne będące wynikiem pracy działu B+R firmy.

Rewolucyjny system podawania i magazynowania szkła!

Jedną z najważniejszych maszyn znajdujących się w parku maszynowym DRUTEX jest inteligentny system podawczy typu FlyOver, który jest szybszy i bardziej precyzyjny umożliwiając tym samym przyspieszony pobór szkła oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła. Dobrze przemyślany most ssawny zaprojektowany w układzie jednorzędowym pozwala na diagonalne przemieszczanie go nad całą strefą składowania szkła, gdy się go nie transportuje. W ten sposób most można najkrótszą drogą automatycznie przemieszczać do następnego stojaka ze szkłem, co umożliwia skrócenie czasów cykli technologicznych i eksploatację stołów do rozkroju z ich pełną wydajnością. Jednocześnie czas zaoszczędzony w wyniku wydajniejszego procesu podawania szkła może być wykorzystywany do zwrotu pozostałego po rozkroju szkła  do magazynu podawczego. Pozostałe szkło jest jednocześnie wykorzystywane przy kolejnych zamówieniach. Dodatkowo, w przypadku nowo dostarczonego szkła do magazynu, szkło, które wcześniej pozostało po rozkroju podlega automatycznemu repozycjonowaniu.  
 

Nowoczesna myjka, maszyny do uszczelniania i stoły do rozkroju szkła!

DRUTEX wyposażył swoją nową halę również w pozostałe maszyny systemu Lisec stanowiące uzupełnienie rewolucyjnego zarządzania szkłem i produkcji szyb zespolonych. Duże znaczenie mają w tym wypadku rozwiązania w technologii rozkroju szkła oraz systemy produkcji szkła laminowanego .

Całkowicie zautomatyzowana linia produkcyjna do produkcji szyb zespolonych z zachowaniem optymalnego czasu cyklu technologicznego obejmuje także prasę gazującą umożliwiającą  zespalanie szyb o dużych gabarytach- nawet o powierzchni 5000mm na 2500mm jak również stację nakładania ramek. Nowoczesna dwustanowiskowa stacja nakładania ramek pozwala na wyprodukowanie większej ilości zespoleń na jednej linii produkcyjnej, co jest szczególnie istotne przede wszystkim w procesie zespalania szyb dwukomorowych. Wyróżnikiem nowej stacji jest również  automatyczne zespalanie szyb trzykomorowych!

Ponadto, w skład zespołu nowoczesnych maszyn wchodzi również tzw. myjka wyróżniająca się niską konsumpcją wody oraz gwarantująca optymalizację procesu mycia szyb dzięki zmiennej regulacji obrotów szczotek myjących względem rodzaju szkła oraz  rozpoznawaniu stron powłok przed myciem szkła.

Ważnym elementem nowoczesnego systemu do produkcji szyb zespolonych zakupionego przez DRUTEX jest również tiokolarka. Nowe urządzenie charakteryzuje szybsza hydraulika ze zwiększoną objętością cylindrów dozujących, co umożliwia obróbkę dużych gabarytów szkła w jednym cyklu produkcyjnym. Najwyższej klasy system uszczelniający umożliwia natychmiastową reakcję w przypadku dozowania niezbędnej ilości uszczelniaczy oraz skrócenie czasu postoju w trakcie produkcji. Dodatkową opcją jaką oferuje nowoczesny sprzęt jest bardziej precyzyjne i szybsze automatyczne obrabianie form specjalnych szkła. 

Innowacyjne maszyny gwarancją sprawdzonych okien

Obecnie DRUTEX posiada jeden z najnowszych, w pełni zautomatyzowanych parków maszynowych, wśród producentów stolarki w Europie, zarówno jeśli chodzi o mieszalnię dryblendu,  maszyny i urządzenia do produkcji profili PVC, systemy do produkcji stolarki drewnianej i aluminiowej czy też sprzęt do wytwarzania stolarki.  Jako jedna z nielicznych firm DRUTEX posiada 20 letnie doświadczenie w produkcji szyb zespolonych, dzięki czemu gwarantuje wysoką jakość swoich okien, ponieważ posiada nam nimi pełną kontrolę na każdym etapie produkcji. Jednocześnie firma systematycznie inwestuje w innowacyjność procesów produkcyjnych – poprzez zakup nowych maszyn i narzędzi czy też komponentów do produkcji.

Niedawno DRUTEX, wprowadził do swojej oferty okien energooszczędnych inteligentne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN renomowanej firmy SAINT-GOBAIN. Nowe niskoemisyjne szkło łączące doskonałą termoizolacyjność z najlepszą na rynku przepuszczalnością światła, nawet na poziomie 82%, jest gwarancją świetnej ochrony cieplnej oraz optymalnego doświetlenia.

Połączenie wiedzy i know-how własnego działu B+R jak również doświadczenia i technologii najlepszych światowych partnerów firmy pozwala tworzyć produkty najwyższej jakości, z atestami, certyfikowane, wyróżniające się doskonałymi parametrami. Potwierdzeniem tego jest chociażby najnowszy system energooszczędny IGLO Energy, który osiąga współczynnik przenikania ciepła na poziomie o 100% lepszym niż wymagają tego normy rynkowe! Na takie wielomilionowe inwestycje mogą sobie pozwolić najwięksi, najsilniejsi gracze – świadomi potrzeb i preferencji Klientów oraz konkurencyjnego światowego rynku. 

Nowoczesne, inteligentne systemy stanowiące standardowe wyposażenie Europejskiego Centrum Stolarki w Bytowie po raz kolejny wyznacza standardy na rynku okien w Europie, a efektem tego są ponadprzeciętne produkty!

 

źródło: DRUTEX SA