STOLBUD WŁOSZCZOWA  WYCHODZI NA OSTATNIĄ PROSTĄ :
STOLBUD WŁOSZCZOWA WYCHODZI NA OSTATNIĄ PROSTĄ :

Zdaje się, że kłopoty związane z restrukturyzacją Stolbudu Włoszczowa, to już przeszłość. Odkąd Stolbud Włoszczowa- jeszcze parę lat temu krajowy lider w zakresie produkcji stolarki drewnianej- został przejęty przez grupę kapitałową  ZPUE Pana Bogusława Wypychewicza fabryka ta przechodzi szybkie tempo zmian. Nowy właściciel firmy postawił przed Zarządem jeden cel: urentownienie i wzrost sprzedaży oraz wprowadzenie STOLBUDU na warszawski parkiet. Miałoby to nastąpić około 2010 roku.
             Plany na najbliższą przyszłość przewidują osiągnięcie następującego wolumenu sprzedaży:
-rok 2008- 105.000.000,
-rok 2009- 160.000.000,
-rok 2010- 250.000.000 i wspomniany debiut na warszawskiej giełdzie.

              Przygotowania do osiągnięcia tych celów „ ruszyły z przysłowiowego kopyta”.  Już rozszerzono tegoroczny plan inwestycyjny. Oprócz zakupu malarni do skrzydeł drzwiowych w drugiej połowie roku STOLBUD zainwestuje w nowe centrum obróbcze ościeżnic drzwiowych oraz w sezonowanie drewna. Kwota tych inwestycji jest niebagatelna i wynosi 5.000.000 zł.
           Najbliższe plany sprzedażowe przewidują oprócz wymienionego poziomu sprzedaży wzrost udziału w eksporcie z 15% w tym roku do 25% w roku przyszłym.
           Redakcji Kwartalnika OKNO i oknoserwisu.pl  nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za realizację tych ambitnych celów.

GROW