DRUTEX wprowadza nowe, inteligentne szyby  SGG PLANITHERM® XN
DRUTEX wprowadza nowe, inteligentne szyby SGG PLANITHERM® XN

DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, jako pierwszy na rynku polskim, wprowadził do swojej oferty okien energooszczędnych IGLO inteligentne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN renomowanej firmy SAINT-GOBAIN. Nowe niskoemisyjne szkło łączące doskonałą termoizolacyjność z najlepszą na rynku przepuszczalnością światła, nawet na poziomie 82%, jest gwarancją świetnej ochrony cieplnej oraz optymalnego doświetlenia.

Budownictwo energooszczędne i pasywne to nie tylko wyraz mody i nowoczesnych trendów, ale również odpowiedź na wymagania Klientów w zakresie oszczędności energii i dużej ilości światła. Stworzenie okna, które łączy dobrą izolacyjność cieplną z funkcjonalnością, atrakcyjną estetyką, a przy tym gwarantuje doskonałe oświetlenie wnętrza, wymaga zastosowania nowoczesnych technologii będących kombinacją wysokiej jakości profili z odpowiednim uszczelnieniem oraz niskoemisyjnymi pakietami szybowymi. 


Energooszczędność plus maksimum światła w szkla

Okna IGLO wyposażone w inteligentne szkło SGG PLANITHERM® XN pozwalają zaoszczędzić zarówno na opłatach za energię ze względu na zmniejszone zapotrzebowanie na sztuczne światło jak również na ogrzewaniu pomieszczeń. Zastosowanie nowoczesnego szkła pozwala bowiem na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła dla całej szyby Ug=0,5 W/m2K, dlatego może być ono z powodzeniem stosowane nawet w oknach energooszczędnych i  pasywnych. Takie oszklenie posiada przy tym doskonały współczynnik przepuszczania energii cieplnej na poziomie 65%. W sezonie zimowym szyba delikatnie dogrzewa pomieszczenie, co pozwala ograniczyć konwencjonalne ogrzewanie. 

To również doskonała propozycja zwłaszcza dla projektów przewidujących duże przeszklenia okienne, niezwykle modne we współczesnej architekturze. Zazwyczaj energooszczędne okna wyposażone są w wielokomorowe, grube pakiety szybowe, które jednak ograniczają dopływ światła do pomieszczeń, co jest szczególnie odczuwalne w miesiącach jesienno-zimowych. W przypadku nowego szkła SGG PLANITHERM® XN problem związany z ograniczoną przepuszczalnością naturalnego światła nie istnieje, a jego zaletą jest gwarancja maksymalnego doświetlenia pomieszczeń. Posiada ono najwyższy w swojej klasie współczynnik transmisji światła, wynoszący 82% dla pakietów dwuszybowych i 74% w przypadku pakietów trzyszybowych, dzięki czemu wpływa na obniżenie zużycia energii i kosztów ogrzewania. Co więcej, innowacyjne szkło zapewnia również wierne oddawanie barw i kształtów, dzięki czemu osiągamy komfortowe naświetlenie we wnętrzu jak również niezakłócony widok na zewnątrz.

 

Innowacyjne rozwiązania energooszczędne w jednym produkcie 

Nowoczesne zestawy szybowe i wysokiej jakości profil to podstawa okien energooszczędnych. Dlatego DRUTEX, lider na rynku stolarki w Europie, oferuje energooszczędne okna IGLO Energy wykonane z wysokiej jakości profili  GL System klasy A - wyłącznie z materiału pierwotnego, nie pochodzącego z recyklingu, co zapewnia jego lepszą stabilność, jakość i estetykę. Ważne, aby pytać sprzedawcę o profil z jakiego wykonane jest okno. Warto pytać nie tylko o jego klasę, którą określa grubość ścianek, ale przede wszystkim materiał z jakiego jest wykonany. 

Okno IGLO Energy dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest pierwszym oknem na świecie z innowacyjnym systemem uszczelnienia ze spienionego EPDM, dzięki czemu gwarantuje najniższy współczynnik przenikania ciepła na rynku Uw = 0,6 W/(m2K)*. Jest to współczynnik  o 100% lepszy niż wymagają tego normy rynkowe.  

W połączeniu z wysokiej jakości szkłem SGG PLANITHERM® XN zapewniającym dodatkową ochronę cieplną i doskonałe doświetlenie pomieszczeń, okna IGLO zapewniają maksimum satysfakcji w zakresie energooszczędnej stolarki dostępnej w bogate palecie kolorów i kształtów dopasowanych do preferencji Klientów. 

Firma oferuje również możliwość  zastosowania w szybach zespolonych zestawienia SGG PLANITHERM® XN ze szkłem o innych funkcjach, np. samoczyszczącym, akustycznym lub bezpiecznym w zależności od oczekiwań Klientów.

„Celem Saint-Gobain jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które znajdą swoje praktyczne zastosowanie i zaoferują Klientom jeszcze większą satysfakcję z użytkowania naszych innowacyjnych produktów. Wyrazem tego podejścia było stworzenie naszego nowego szkła SGG PLANITHERM® XN oferującego świetne właściwości w zakresie oszczędzania energii i dostępu światła. Zalety tego innowacyjnego produktu mogą być jednak odzwierciedlone tylko w połączeniu z wysokiej jakości stolarką okienną. Dlatego cieszę się, że firma DRUTEX, lider na europejskim rynku stolarki, zdecydowała się wykorzystać nowoczesne pakiety szybowe SGG PLANITHERM® XN do swoich produktów. Z pewnością kombinacja atutów inteligentnego szkła z wysokiej jakości produktami DRUTEX pozwoli Klientom czerpać maksymalne korzyści z produktów w postaci oszczędności energii i dużej ilości światła” – powiedział Rafał Jurczyk, dyrektor handlowy SaintGobain Glass.

„Innowacyjność to podstawa naszej strategii tworzenia produktów. Dziś Klienci oczekują produktów z najwyższej półki, w pełni dopasowanych do ich oczekiwań, będących wyrazem nowoczesnego wzornictwa i świetnych parametrów w zakresie energooszczędności  czy bezpieczeństwa. Dlatego DRUTEX regularnie wprowadza kolejne unowocześnienia w zakresie istniejących produktów lub opracowuje nowe rozwiązania na miarę potrzeb Klientów. Stąd też decyzja o wprowadzeniu do naszej oferty nowoczesnego szkła SGG PLANITHERM® XN. Jest to produkt, który dziś oferuje najlepsze rezultaty w zakresie przepuszczalności światła, przy jednoczesnym zachowaniu świetnych parametrów w zakresie termoizolacyjności. Wierzę, że nasze okna wyposażone w nowe szkło znajdą jeszcze większe uznanie Klientów na całym świecie. – dodał Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji DRUTEX S.A.

Nowoczesne szkło SGG PLANITHERM® XN dostępne jest w ofercie DRUTEX od czerwca br.

 

 

 

 

*dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba  Ug=0,3 W/(m2K) z  ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego).

 

źródło: DRUTEX