Markizy – dodatek niezbędny w każdym oknie
Markizy – dodatek niezbędny w każdym oknie

Współcześni odbiorcy cenią wyroby o wysokiej estetyce, a zarazem funkcjonalne i na wskroś nowoczesne. Markizy – dodatki, które pozwalają na podniesienie funkcji użytkowych okna, są doskonałym przykładem takiego rozwiązania. Stosowane zarówno w oknach pionowych, jak i dachowych ułatwiają stworzenie komfortowej przestrzeni do pracy i wypoczynku.

Nowoczesny budynek powinien zapewniać pełen komfort użytkownikom, charakteryzować się wysokimi walorami estetycznymi i spełniać wymagania związane z energooszczędnością. W tym kierunku zmierzają wysiłki projektantów i architektów, którzy mają do dyspozycji innowacyjne rozwiązania. Przykładem takiego produktu są markizy, dzięki którym okno zyskuje zupełnie nowe funkcje…

Skuteczna ochrona przed nasłonecznieniem

Współczesna architektura ceni przeszklenia, które gwarantują dopływ do wnętrz znacznej ilości naturalnego światła, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Przeszklenia wpływają korzystnie nie tylko na samopoczucie osób przebywających w tak doświetlonych pomieszczeniach, lecz także stanowią ważny element dekoracyjny obiektu. Nadmierne nasłonecznienie może być jednak uciążliwe, dlatego niezbędne jest zastosowanie dodatków, które pozwalają na ochronę budynku przed zbytnim nagrzewaniem się. W tej roli dobrze spisują się nowoczesne markizy FAKRO. Mogą być one stosowane w oknach pionowych i dachowych, wykonanych z PVC, drewna lub aluminium. Umożliwiają równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając tym samym komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Ich działanie opiera się na absorpcji promieniowania słonecznego już przed szybą i emitowania ciepła na zewnątrz. W efekcie, chronią pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi. 


 

Jeden produkt – wiele zalet

Markizy to produkt wielofunkcyjny, sprawdzający się w biurze, domu czy na poddaszu użytkowym. Dzięki swojej konstrukcji, pozwalają nie tylko kontrolować dopływ światła słonecznego. – Markizy są rozwiązaniem opracowanym z myślą  o spełnieniu różnorodnych potrzeb użytkowników budynku – mówi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu firmy FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien. – Cechuje je prosty, nowoczesny design, a zarazem wielofunkcyjność. Skutecznie zabezpieczają wnętrze nie tylko przed upałem, lecz także szkodliwym promieniowaniem UV. Markizy do okien pionowych w wersji elektrycznej spełniają również rolę moskitiery chroniąc pomieszczenie przed owadami. Zaciągnięta markiza znacznie poprawia ergonomię pracy, zapewnia widoczność na zewnątrz, a jednocześnie daje poczucie prywatności, chroniąc wnętrze przed obserwatorami z zewnątrz – podkreśla dyrektor Komurkiewicz. Markizy, dostępne w szerokiej gamie kolorów, stanową także element dekoracyjny budynku. Skutecznie spełniają swoją rolę, dyskretnie wpisując się w bryłę obiektu, dzięki czemu nie zaburzają jego wyglądu.
 

Nowoczesne rozwiązanie dla budownictwa

We współczesnym budownictwie duże wyzwanie stanowi kwestia energooszczędności. Zmniejszenie strat energii jest niezwykle istotne, zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska, jak i redukcji kosztów eksploatacji budynku. Zastosowanie markiz, zapewniających skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym, umożliwia ograniczone korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych. Dzięki temu, do atmosfery emitowania jest mniejsza ilość CO2 oraz spadają wydatki przeznaczone na utrzymanie obiektu. Najnowsza markiza FAKRO VMZ Solar nie potrzebuje natomiast w ogóle zasilania z sieci elektrycznej, gdyż czerpie energię z akumulatorów ładowanych przez panel słoneczny. Czyni ją to wyrobem samowystarczalnym energetycznie.

Uniwersalność markiz sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem dla współczesnego budownictwa. To prawdziwie „smart” produkt, łączący w sobie wiele zalet i charakteryzujący się komfortową obsługą – niezbędny dodatek w każdym oknie. Zastosowanie go sprawia, że budynek zyskuje wielofunkcyjną ochronę.

 

źródło: Fakro