AIB na V Kongresie Stolarki Polskiej
AIB na V Kongresie Stolarki Polskiej

W dniach 22-23 maja 2014 roku odbył się V Kongres Stolarki Polskiej. Największe tego typu wydarzenie w Polsce zgromadziło rekordową liczbę uczestników i pozwoliło na wyznaczenie dalszych kierunków rozwoju branży stolarki budowlanej. Partnerem Głównym Kongresu była firma AIB, producent wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych.

Firma AIB, zrzeszona w Związku Polskie Okna i Drzwi, od lat aktywnie wspiera funkcjonowanie organizacji  i bierze udział w licznych inicjatywach służących dalszemu umacnianiu sektora stolarki budowlanej w Polsce. Przedsiębiorstwo, jako Partner Główny, wsparło organizację V Kongresu Stolarki Polskiej. Tegoroczna odsłona wydarzenia, która odbyła się pod hasłem: „Razem otwieramy świat", poświęcona była tematyce eksportu, umiędzynarodowienia rodzimych firm z branży i zagadnieniom związanym z prawidłowym montażem stolarki. – Kongres Stolarki Polskiej jest bardzo dobrą okazją do dyskusji  i wymiany wzajemnych doświadczeń – mówi Maciej Ślączka, Prezes AIB – Coroczne spotkanie w gronie przedstawicieli środowiska, reprezentantów świata nauki, biznesu i mediów  to wydarzenie, które jako aktywny członek Związku POiD, chcemy wspierać – podkreśla Maciej Ślączka.

AIB wystawiło na Kongresie swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Zaprezentowane na nim, nowoczesne rozwiązania izolacyjne, bardzo dobrze odpowiadają potrzebom współczesnego budownictwa, zapewniając szczelność połączenia stolarki otworowej z murem. Produkty przedsiębiorstwa można było również obejrzeć w najnowszym katalogu produkcyjnym firmy. Ekspert AIB, Michał Michałowicz, jako panelista wziął udział w dyskusji poświęconej kwestiom prawidłowego montażu stolarki. 

Sformułowane w czasie paneli postulaty zostały uwzględnione w rezolucji V Kongresu Stolarki Polskiej, która ma wpływ na dalsze funkcjonowanie sektora stolarki budowlanej.  Uzgodniono m.in. potrzebę konsultacji instrukcji montażu opracowanej przez Instytut Techniki Budowlanej, co jest również efektem aktywności AIB w zakresie działań na rzecz podniesienia jakości prac montażowych. 

 

źródło: AiB