Drutex "Filarem Polskiej Gospodarki"
Drutex "Filarem Polskiej Gospodarki"

DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma została wyróżniona w rankingu “Filary Polskiej Gospodarki” zajmując wysoką, drugą pozycję wśród najlepszych i najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw województwa pomorskiego. Organizatorem plebiscytu była redakcja dziennika „Puls Biznesu”, a patronami honorowymi Ministerstwo Skarbu Państwa, Program Inwestycje Polskie i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Już po raz dziewiąty swoją opinię na temat firm wyrazili samorządowcy. To przedstawiciele samorządów terytorialnych jako organu władzy – zlokalizowanego zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności – poprzez swoje głosy wyłonili zwycięzcę plebiscytu w woj. pomorskim. 

Ranking „Filary Polskiej Gospodarki” jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach. Wyróżnia przedsiębiorstwa stabilne i znacząco wpływające na rozwój regionów, w których prowadzą działalność, a jednocześnie utożsamiające się z tymi regionami. To ranking firm, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. 

“Cieszę się, że DRUTEX po raz kolejny został wyróżniony w tak prestiżowym rankingu. Zajęliśmy drugie miejsce wśród najprężniej działających firm województwa pomorskiego, co jest nie lada wyczynem. Swoją pozycje na rynku budujemy od lat, inwestujemy w potencjał, produkty, ludzi, profesjonalizm działania. Dzięki temu dziś możemy pochwalić się stabilną pozycją na rynku polskim i za granicą, bo od wielu lat w Europie jesteśmy liderem jeśli chodzi o produkcję okien pionowych z PVC.” – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A. 

Uroczysta Gala wręczenia dyplomów “Filary Polskiej Gospodarki” odbyła się 23 maja br. w Warszawie. 

 

 

źródło: Drutex