Napędy w dowolnym kolorze
Napędy w dowolnym kolorze

Firma D+H Polska jako pierwsza na rynku wprowadziła do swojej oferty napędy do stolarki okiennej i drzwiowej w dowolnym kolorze, odwzorowującym każdą strukturę powierzchni. W ofercie znalazły się m.in. napędy w kolorze dębu, mahoniu czy złota. Firma jest w stanie zastosować dowolną barwę, również spoza palety RAL. Dzięki temu rozwiązania doskonale harmonizują z architekturą i stylistyką każdego wnętrza.

 


Napedy D+H Polska przeznaczone są do sterowania wiekszoscią typów stolarki okiennej i drzwiowej w systemach oddymiania i naturalnej wentylacji. Róznorodność kolorów i konsol mocujacych, regulowane wymiary oraz dobór długosci wysuwu do indywidualnych potrzeb i specyfiki obiektu, umożliwiają wykorzystanie napedów niemal w każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni.
Szeroka paleta dostępnych kolorów powstała w wyniku współpracy z architektami i konserwatorami zabytków, którzy oczekiwali aby zastosowane w oknach i drzwiach siłowniki  były spójne z każdym wnętrzem. Rozwiazania D+H posiadają świadectwa dopuszczenia CNBOP (Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpozarowej). Wykonane sa z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie temperatury i niezawodne w eksploatacji. 
Kompleksowy system oddymiania tworzą oprócz napedów - centrala sterująca RZN, przyciski oddymiania RT i optyczne czujki dymu. Centrala RZN to urzadzęnia zarządzajace systemem oddymiania i przewietrzania. System zostaje uruchomiony przy pomocy przycisku oddymiania lub czujki dymu. Podczas pożaru elektryczne napędy okienne lub drzwiowe otwierają otwory oddymiające w fasadach lub dachu budynku. Przez nie, na zewnątrz wydostają sie trujące gazy i gorące powietrze. Dzieki temu drogi ewakuacyjne spełniaja swoją funkcję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: D-H Polska