Wypełnienia drzwi w ofercie Aluprof
Wypełnienia drzwi w ofercie Aluprof

W ofercie Aluprof pojawiły się wypełnienia do drzwi panelowych opartych na systemie Aluprof  MB-86. Obecnie klienci mogą wybierać spośród 20 nowoczesnych wzorów. Każdy z nich dostępny jest w pełnej kolorystyce RAL i barw drewnopodobnych.

 

 

Wszystkie wypełnienia dostępne są w obecnie najbardziej zawansowanym technologicznie systemie z oferty Aluprof - MB-86.  Konstrukcja ta, oparta na termoizolowanych kształtownikach aluminiowych zapewnia wysokie parametry izolacyjne – wartość współczynnika przenikania ciepła UD wynosi nawet 0,61 W/m2K. Innowacyjny system MB-86 dostępny jest w 4 wariantach ST, SI, SI+ oraz Aero z wypełnieniem z aerożelu. Producent zadbał także o znaczną szczelność drzwi, co było możliwe dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu uszczelek. Drzwi MB-86 charakteryzują się 3 klasą przepuszczalności powietrza, oraz klasami 6A i C5/B5 jeśli chodzi o wodoszczelność i odporność na obciążenia wiatrem.

 

Drzwi panelowe są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników. Ze względu na nowoczesne rozwiązania techniczne i wzornictwo mogą być nie tylko funkcjonalnym i trwałym wejściem do domu, ale także jego wizytówką i ozdobą. Udostępniliśmy naszym klientom 20 wzorów odpowiadających najnowszym trendom we wzornictwie, które spełniają jednocześnie wysokie parametry techniczne. Pozwala to na obniżenie kosztów eksploatacji domów i mieszkań, bez rezygnacji z ich wyjątkowego wyglądu – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu Aluprof S.A.

 

Producent oferuje trzy rodzaje wypełnień. Dostępne są drzwi Basic z wypełnieniem wsadowym, Classic z wypełnieniem jednostronnie zlicowanym oraz Exclusive, w którym wypełnienie jest zlicowane dwustronnie. Dwa pierwsze zostały wyposażone są w panel o grubości 44 mm i charakteryzują się współczynnikiem UD na poziomie 0,9 W/m?K. W drzwiach z wypełnieniem dwustronnie zlicowanym  montowany jest panel o grubości aż 77 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła wynosi tu UD = 0,61W/m?K. We wszystkich wypełnieniach z przeszkleniami  stosowane jest szkło trzykomorowe o parametrze Ug = 0,7 W/m?K.

 

Klienci mają do wyboru 20 eleganckich wypełnień z różnorodnymi szkleniami i aplikacjami. Dzięki temu mogą oni dopasować drzwi idealnie do charakteru własnego domu. Wszystkie panele pokryte są odpornymi na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych farbami. Okleina drewnopodobna natomiast nanoszona jest technologią Decoral, pozwalającą na dokładne odwzorowanie rysunku słojów drewna. Aluprof oferuje także szeroką paletę pochwytów ze stali nierdzewnej . Drzwi Aluprof dostępne są w rozmiarach nawet do 1 400 mm x 2 600 mm (szerokość x wysokość). Takie wymiary są osiągalne dzięki znacznej sztywności i wysokiej wytrzymałości profili aluminiowych. 
 
Drzwi panelowe Aluprof charakteryzują się zarówno eleganckim wyglądem jak i wysokimi parametrami technicznymi, a biorąc pod uwagę także dostępne gabaryty konstrukcji i możliwość stosowania drzwi w większej zabudowie witrynowej dają one dużą swobodę w aranżacji wejścia do budynku. To idealna propozycja dla osób, dla których dom znaczy o wiele więcej, niż tylko miejsce do mieszkania.

 

 

źródło: Aluprof