Interaktywna strona Saint-Gobain Glass już dostępna!
Interaktywna strona Saint-Gobain Glass już dostępna!

Na wiosnę firma Saint-Gobain Glass odświeżyła grafikę i funkcjonalności swojej strony internetowej pod adresem pl.saint-gobain-glass.com. Nowa multimedialna witryna umożliwia przeglądanie na urządzeniach przenośnych oraz szybszą niż dotychczas nawigację. Serwis oferuje dostęp do informacji o szerokiej gamie produktów oraz innowacyjne narzędzia dedykowane architektom dużej i małej architektury, a także producentom stolarki okiennej.

 

Strona główna pl.saint-gobain-glass.com

Fot. Saint-Gobain Glass

 

Saint-Gobain Glass zmodernizowało swoją stronę internetową nie tylko pod względem graficznym, lecz także z myślą o większej użyteczności i intuicyjności nawigacji. Podstawowym celem wprowadzonych zmian jest ułatwienie wszystkim użytkownikom strony dostępu do jej najbardziej interesujących elementów. Główne menu podzielono na trzy moduły: Domy, Wnętrza i Fasady, co pozwala na łatwe wyszukiwanie produktów według funkcji i zastosowań. W głównym menu zamieszczono link do podstrony „Partnerzy”, na której znajdują się dane kontaktowe do firm oferujących produkty z wykorzystaniem szkła Saint-Gobain Glass. Duży baner w technologii flash na stronie głównej wyświetla informacje o nowościach w ofercie i bezpłatnych aplikacjach mobilnych, dzięki czemu szybciej niż kiedykolwiek można się zapoznać z aktualnymi zmianami w ofercie oraz pobrać interaktywne narzędzia. Całość uzupełniają umieszczone na dole witryny linki pozwalające na łatwe przejście do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube czy Google+. 

 

Podstrony dotyczące produktów umożliwiają wyszukiwanie według obszarów zastosowań i funkcji szkła

Fot. Saint-Gobain Glass

 


Z myślą o większej mobilności


Badania pokazują, że już ponad 50% Internautów przegląda serwisy www przez urządzenia mobilne. Projekt nowej strony firmowej Saint-Gobain Glass powstał w odpowiedzi na szybko zmieniające się potrzeby branży, która coraz częściej korzysta z takich nowoczesnych narzędzi informatycznych, jak tablety i smartfony. Intuicyjna nawigacja i czytelny podział kategorii umożliwiają sprawniejsze i szybsze dotarcie do potrzebnych informacji, również za pomocą tabletu czy smartfonu. Obecnie Saint-Gobain Glass mocno stawia na sprawną i rzetelną komunikację z partnerami biznesowymi, co przejawia się nie tylko w prawidłowym funkcjonowaniu strony internetowej na każdym urządzeniu typu mobile, ale także poprzez szereg udostępnianych przez firmę bezpłatnych aplikacji i narzędzi. 

 

Aplikację Glass Compass

można pobrać bezpłatnie z serwisu

AppStore oraz Google Play

Fot. Saint-Gobain Glass

 

 


Pełna informacja w zasięgu ręki


Na swojej nowej stronie internetowej Saint-Gobain Glass prezentuje funkcjonalne rozwiązania pozwalające wszystkim zainteresowanym poznać ofertowane przez firmę produkty nie tylko pod względem korzyści wynikających z ich stosowania, lecz także pod kątem parametrów technicznych. Szczególnie przydatne w tym zakresie będą dwa autorskie narzędzia - Calumen i Caluwin. Dodatkowo w każdej chwili z podstrony „Do pobrania” można ściągnąć broszury produktowe i ważne dokumenty, takie jak świadectwa badań, instrukcje przetwarzania szkła oraz wszelkiego rodzaju formularze. Niemniej jednak prawdopodobnie największym atutem nowej strony jest szeroki dostęp do pełnej gamy darmowych aplikacji mobilnych Saint-Gobain Glass, takich jak np. Glass Compass, umożliwiającej dobór optymalnego przeszklenia do szyb zespolonych w zależności od kierunków świata, czy też Glass Vision, która ułatwia dobór szkła dekoracyjnego do wnętrz, dzięki możliwości jego wizualizacji w dowolnych pomieszczeniach.

 

Więcej informacji na stronie http://pl.saint-gobain-glass.com