Kupujemy rolety przez internet - na co zwrócić uwagę
Kupujemy rolety przez internet - na co zwrócić uwagę

Zakupy z dostawą do domu to oszczędność czasu i pieniędzy. Żywność, kosmetyki, ubrania to artykuły, po które sięgamy najczęściej. Wybór rolet może przypominać poszukiwania wymarzonej koszuli, gdzie wśród niezliczonych fasonów musimy zdecydować się na odpowiedni krój, kolor i rozmiar. W dzisiejszych czasach, od rolet szytych na miarę dzieli nas już tylko jedno kliknięcie!

 

Przyjemność dla oka

 

Poruszając się po półkach internetowego sklepu, koncentrujemy wzrok na tym, co wydaje się oryginalne, interesujące, pasujące do naszego wnętrza. Podjęcie ostatecznej decyzji nie musi kojarzyć się z męczącymi poszukiwaniami, jednak dla samodzielnej aranżacji okna, warto poświęcić trochę więcej czasu. Zaletą każdego sklepu online jest bogactwo zdjęć, schematów i opisów. Mechanizm sfotografowany na oknie, ilustruje kształt i proporcje tkaniny, pozwala wyobrazić sobie jej ułożenie w przypadku naszego okna, jej walory kompozycyjne, cechy i wyróżniki. Ponieważ wiele osób nie orientuje się w nomenklaturze tego rodzaju produktów, dobrze, aby każde ze zdjęć opatrzone było opisem charakteryzującym właściwości materiału, jego fakturę, a nawet ciężar. Tak skonstruowana strona internetowa sklepu ułatwia podjęcie decyzji, znalezienie najlepszego dla nas rozwiązania. 

 

Od ogółu do szczegółu

 

Gdy już zdecydujemy się na konkretny wariant, musimy dokonać precyzyjnych pomiarów. Należy ustalić wysokość i szerokość okna, a także głębokość wnęki, tak by mechanizm nie utrudniał otwarcia skrzydła w pełnym zakresie. W przypadku, wąskiej przestrzeni, lepiej zdecydować się na roletę bez kasety, mocowaną za pomocą haczyków, np. roletę MINI (KupRolety.pl). Specjalny mechanizm uniemożliwia samoczynne przesuwanie się belki z ustalonego miejsca, a wygodny w użyciu łańcuszek pozwala decydować do jakiej wysokości tkanina ma przesłaniać okno. W dalszej części zakupów, sklep internetowy wymaga wprowadzenia parametrów do konfiguratora w celu przedstawienia nam decydującej oferty.  
- Na stronie sklepu internetowego powinny znaleźć się obszerne instrukcje, bądź filmy video objaśniające sposób mocowania rolety. Dzięki temu samodzielna instalacja jest prostsza. Sklep KupRolety.pl posiada własny kanał  w  serwisie internetowym YouTube oraz bloga, gdzie zamieszczone są zdjęcia i filmy montażowe z niezbędnymi wskazówkami - wyjaśnia ekspert Sławomir Witkowski ze sklepu internetowego KupRolety.pl

 

 

W drodze do domu

 


Przed zaakceptowaniem zakupu musimy dokładnie zapoznać się z ceną rolety, kosztami wysyłki, a także przysługującym nam okresem gwarancji. Zaletą wielu sklepów jest pobieranie jednorazowej opłaty za transport, nawet jeśli spodziewamy się większej ilości produktów. Niektóre placówki posiadają umowę z firmami kurierskimi, umożliwiającymi śledzenie paczki na każdym etapie. Jeśli odebrany przez nas towar jest wadliwy lub nie zgadza się z zamówieniem powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z biurem obsługi sklepu, a następnie odesłać produkt na adres przedsiębiorstwa. Dane kontaktowe powinny zawierać, nie tylko e-mail, ale także numer telefonu, który pozwoli nam osobiście porozmawiać z obsługą e-sklepu i uzyskać fachową poradę. Na stronie sklepu internetowego KupRolety.pl znajdziemy kontakt do ekspertów firmy, którzy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na każde, nurtujące klientów pytanie.  Pamiętajmy, aby sprzedawca doręczając nam towar nie zapomniał o dołączeniu rachunku lub faktury. 

Zakupy przez internet zyskują popularność. Zapewniają wygodę, a także możliwość szczegółowego poznania oferty. Wybierając taką formę zakupu rolet, warto zapoznać się z regulaminem obowiązującym w e-sklepie, warunkami kupna i reklamacji. Zamawiając osłony okienne nie możemy zapominać o wymiarach i sposobie ich montażu. Takie e-zakupy to oszczędność naszego czasu i pieniędzy.

 

źródło: http://www.kuprolety.pl/