Afrykański klimat we wnętrzu – drzwi z kolekcji SAHARA firmy POL-SKONE
Afrykański klimat we wnętrzu – drzwi z kolekcji SAHARA firmy POL-SKONE

Afrykańskie aranżacje łączą w sobie oryginalną i ciekawą estetykę z niezwykłym, ciepłym klimatem. Podstawą do ich stworzenia jest odpowiednio dobrana paleta barw kojarząca się z Czarnym Lądem oraz charakterystyczne meble i dodatki. Firma POL-SKONE dedykuje do afrykańskich stylizacji drzwi SAHARA o unikalnym kolorze pustynnego piasku, które efektownie podkreślą jej egzotyczny urok. 

Aranżacja inspirowana Czarnym Lądem z drzwiami SAHARA firmy POL-SKONE

Fot. POL-SKONE

 

 

Wnętrze w stylu afrykańskim można skomponować na wiele sposobów. To, co pozostaje wspólne dla każdego z nich to przede wszystkim kolory, które budują klimat oraz wyraźne, typowo afrykańskie akcenty. Paleta barw obejmuje pomarańcze, czerwienie i żółcie przywodzące na myśl gorący zachód słońca, ciepłe brązy i piaskowe beże oraz czerń. Projektując aranżację należy zadbać o spójność jej poszczególnych elementów, pamiętając przy tym, by zachować umiar. Intensywne kolory z wyrazistymi dekoracjami i wzorami są wyznacznikami afrykańskiego stylu, ale ich przesadna ilość zakłóci harmonię wnętrza. Drzwi SAHARA firmy POL-SKONE są doskonałym sposobem na utrzymanie równowagi kompozycji. Ich lekka forma i delikatna, jasna barwa zapewniają przestronność aranżowanej przestrzeni, a jednocześnie idealnie wpisują się w jej charakter.

 

 

­Dzika Afryka w Twoim domu

 

Afrykański klimat można wprowadzić do każdego wnętrza bez względu na jego funkcję i wielkość. W zależności od rozmiarów powierzchni, z jaką mamy do czynienia należy odpowiednio skomponować zestaw barw.

W niewielkich przestrzeniach unikajmy intensywnej i ciemnej kolorystyki. Malowanie ścian w kolorze ognistej czerwieni jest niebywale efektowne, ale wyłącznie w dużych pomieszczeniach, w mniejszych zdecydowanie korzystniej będą prezentowały się piaskowe beże. Zadbajmy również o punktowe, nastrojowe oświetlenie. Styl afrykański poza specyficzną paletą barw charakteryzuje się zastosowaniem we wnętrzach motywów zwierzęcych jak np.: skóra zebry czy pantery oraz naturalnymi materiałami takimi jak kamień, wiklina, bambus oraz najczęściej używane drewno. Z niego wykonana jest podłoga, meble, stolarka okienna i drzwiowa oraz dodatki takie, jak rzeźby, czy maski. Można ze sobą dowolnie łączyć rożne gatunki i odcienie, pamiętając by były one zgodne z kolorystyką charakterystyczną dla stylu – mówi Karolina Strzelczyk Architekt Wnętrz w firmie Carolineart Pracownia Projektowania i Aranżacji Wnętrz

Drzwi SAHARA model S3

Fot. POL-SKONE

 

 

Drzwi SAHARA są pokryte warstwą naturalnego forniru w kolorze biały dąb dostępnego w trzech wariantach wzoru usłojenia. Jego kolor przypomina barwę pustynnego piasku – jest jasny i ciepły, tworzy efektowne połączenie z brązami oraz czerwienią. Ze względu na prosty design, stolarka może być stosowana zarówno we wnętrzach o nowoczesnej linii wzorniczej, jak i w zestawieniu z ciężkimi meblami kolonialnymi. Równie efektownie komponuje się także z elementami z rattanu lub bambusa, które są powszechnie stosowane ze względu na swój egzotyczny i ciekawy wygląd. Oszczędna forma drzwi pozbawiona zdobień sprawia, że doskonale wpisują się w aranżację obfitującą w różnego rodzaju dekoracje oraz wzory i tekstury. Stylizacje inspirowane Czarnym Lądem znajdują zwolenników nie tylko wśród podróżników, czy fascynatów obcych kultur, ale także wśród miłośników klimatycznych miejsc i oryginalnych rozwiązań.

Kolekcja SAHARA

 

Drzwi SAHARA są wykonane w tradycyjnym systemie przylgowym. Konstrukcja modeli o jednolitym, pełnym skrzydle jest oparta na ramiaku drewnianym obłożonym płytami HDF. Warianty stolarki z geometrycznymi tłoczeniami są wytwarzane z ramiaków z klejonki sosnowej oraz frezowanej płyciny MDF. Powierzchnia stolarki SAHARA jest pokryta naturalnym fornirem w kolorze białego dębu. Wypełnienie stanowi płyta wiórowa otworowana lub opcjonalnie -- pełna. W kolekcji są dostępne 3 wersje drzwi o pełnym skrzydle, które różnią się układem rysunku drewna. Poza nimi seria obejmuje 5 modeli charakteryzujących się prostokątnymi tłoczeniami wzdłuż wysokości skrzydła, które zależnie od wariantu są pełne lub szklone (szkło ornamentowe point-s o grubości 4 mm). Drzwi występują w wersji jedno- i dwuskrzydłowej, a także w naściennym systemie przesuwnym. Standardowo są wyposażone w zamek jednopunktowy wpuszczany, na klucz, na wkładkę lub do blokady łazienkowej.

 

Cena:

SAHARA cena za skrzydło od 466 zł/netto

Więcej informacji na stronie: www.pol-skone.eu

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.