Vetrex promuje rozwiązania energooszczędne
Vetrex promuje rozwiązania energooszczędne

Pomorski producent stolarki oferuje stolarkę z pakietami szybowymi o współczynniku U=1,0 z termiczną ramką międzyszybową bez dodatkowych dopłat.

Do końca marca 2014 roku klienci firmy będą mogli bez dodatkowych opłat wyposażyć zamawiane w Vetrex okna w pakiet szybowy o współczynniku Ug=1,0 wg EN 673 z ramką Master therm. Promocja dotyczy wszystkich wersji okien i drzwi z oferty Vetrex z szybami 1-komorowymi, za wyjątkiem systemów VEC60 i VE60, dla których dopłata za niniejsze wyposażenie obniżona zostanie do kwoty 10 zł netto/m2 przed rabatem.

Zaopatrzenie stolarki w pakiet szybowy z ramką Master therm, pozwala znacznie podwyższyć jej standard. Pakiet objęty promocją, w porównaniu z typowymi szybami o współczynniku U=1,1 wyposażonymi w aluminiową ramkę, pozwala uzyskać o 12% lepsze parametry w zakresie izolacji termicznej, a tym samym, osiągnąć realne oszczędności w rachunkach za ogrzewanie. Uzyskany dzięki pakietowi z ramką Master therm współczynnik przenikania ciepła całego okna, dla najbardziej popularnego i najczęściej porównywalnego przez klientów okna 034, wynosi Uw=1,29W/m2K. Wartość ta pozwala na wykonanie okna z szybą 1-komorową do budynków o ti>16*C i umożliwia tym samym spełnienie norm dla stolarki okiennej, narzucone rozporządzeniem, które weszło w życie z dniem 1-go stycznia 2014 r.

Mamy nadzieję, że promocja stolarki z pakietami wyposażonymi w ciepłochronną ramkę Master therm przyczyni się do wzrostu świadomości klientów w zakresie energooszczędności okien i w dalszej perspektywie – wzrostu sprzedaży akcesoriów umożliwiających poprawienie parametrów stolarki w zakresie izolacji termicznej – informuje Krzysztof Michalak, Dyrektor Handlowy w firmie Vetrex.

Ramka Master therm nie tylko podnosi parametry stolarki w zakresie izolacji termicznej i pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 5%. Jej ważnym zadaniem jest też ograniczanie kondensacji i wykraplania się pary wodnej w strefie brzegowej szyb. Dzięki temu ryzyko rozwoju grzybów i pleśni na oknach zostaje zminimalizowane, a tym samym wzrasta komfort użytkowania okien, ponieważ powietrze we wnętrzach staje się zdrowsze. Ponieważ ramki są dostępne w kilku kolorach: białym, szarym, karmelowymi brązowym – można dobrać ich odcień do okleiny okien i uzyskać w ten sposób estetyczne rozwiązanie.

 

źródło: Vetrex