Drzwi zewnętrzne AT 410 z nagrodą „Dobry Design 2014”
Drzwi zewnętrzne AT 410 z nagrodą „Dobry Design 2014”

Założenia konkursu

 

Głównym założeniem konkursu „Dobry Design 2014”, organizowanego przez miesięcznik Dobrze Mieszkaj, jest wyłonienie najciekawszych pod względem estetyki i funkcjonalności produktów z zakresu wyposażenia wnętrz oraz ich promocja. Wyboru najlepszych pod względem designu produktów dokonało jury składające się ze 120 architektów i projektantów wnętrz. Ogółem nagrodzono 53 produkty w 11 kategoriach.

Fakt wyboru produktu przez tak liczną rzeszę designerów, projektantów, architektów, a także ciekawość i chęć potwierdzenia naszego kierunku, jeżeli chodzi o wzornictwo, to główne powody, które zdecydowały o naszym udziale w konkursie” - mówi Marcin Ksokowski Członek Zarządu firmy IFTM Internorm. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 10 grudnia. W jej ramach odbył się także panel dyskusyjny pod tytułem: „Czym jest dobry design”, w którym wzięli udział zarówno producenci, jak i specjaliści zajmujący się wzornictwem przemysłowym oraz architekci.

Zwycięzca w kategorii „Drzwi Zewnętrzne”

Tytuł „Dobry Design 2014” w kategorii drzwi zewnętrzne powędrował do aluminiowych drzwi zewnętrznych - modelu AT 410. Charakteryzuje się on zaawansowaną konstrukcją trzykomorowego profilu aluminiowego, który docieplony jest poliamidem, pianką termoizolacyjną oraz uszczelniony specjalną silikonową uszczelką. Dodatkowo zaizolowano termicznie trzykomorowy próg. Rezultatem tych działań jest pasywna izolacyjność cieplna: Ud = 0,78 W/m2K, która pozwala zastosować drzwi AT 410 nawet w budownictwie pasywnym. Od strony estetycznej drzwi wyróżniają się umieszczeniem skrzydła oraz ościeżnicy drzwiowej w jednej płaszczyźnie, zarówno od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Efektem jest w pełni zlicowana stylistyka. Okucia drzwiowe zostały ukryte, aby nie psuć minimalistycznego, niczym niezakłóconego designu, który został doceniony przez jury. 

 

źródło: www.drzwi-pasywne.pl