DRUTEX WŚRÓD 20 NAJLEPSZYCH FIRM W POLSCE!
DRUTEX WŚRÓD 20 NAJLEPSZYCH FIRM W POLSCE!

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma została uhonorowana tytułem ,,Dobra Firma 2013”, przyznawanym przez dziennik ,,Rzeczpospolita” w ramach corocznego rankingu Lista 2000. Tym samym DRUTEX znalazł się w gronie dwudziestu najdynamiczniej i najefektywniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Firma jest jednocześnie jedynym przedsiębiorstwem z branży stolarki okienno-drzwiowej, które zdobyło niniejsze wyróżnienie w dotychczasowej historii rankingu.

Tytuł "Dobrej Firmy" przyznawany jest co roku dwudziestu najlepszym polskim firmom spośród znajdujących się na "Liście 2000". Wyróżniane są nim prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa, które najskuteczniej dostosowują swoją działalność do potrzeb rynku i które wyróżniają się najlepszymi wskaźnikami w zakresie dynamiki sprzedaży za ostatnie cztery lata, doskonałymi wskaźnikami rentowności oraz wzrostem aktywów i kapitałów. Zwycięzca oceniany jest również pod kątem potencjału przedsiębiorstwa w zakresie rozwoju, którego miarę stanowią wskaźniki inwestycji oraz zadłużenia.


Poza tytułem Dobra Firma DRUTEX awansował również o 64 miejsca (w stosunku do roku ubiegłego) na 712 pozycję w ramach Listy 2000, zajmując jednocześnie najwyższą pozycję ze wszystkich przedsiębiorstw z branży. Niniejszym przedsiębiorstwo umocniło swoją pozycję niekwestowanego lidera, firmę innowacyjną, silną i zdrową pod względem biznesowym.

 

Ranking Lista 2000 tworzony jest od 2002 roku, przy czym w pierwszej edycji uwzględniano w nim 1000 firm, następnie było to 1500 firm, zaś dopiero od 2004 roku regularnie wyróżnianych jest 2000 przodujących w Polsce przedsiębiorstw.

„Cieszę się, że DRUTEX po raz kolejny znalazł się w tak prestiżowym rankingu dwudziestu najprężniej rozwijających się firm w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że w kraju funkcjonuje tysiące dużych firm, obecność w rankingu jest nie lada zaszczytem. Tym większego znaczenia nabiera wyróżnienie, że jest ono przyznawane po raz czwarty z rzędu, co w czasach spowolnienia gospodarczego jest ogromnym osiągnięciem, na jakie stać tylko najlepszych. Jednocześnie, DRUTEX jako jedyny reprezentuje branżę stolarki okienno-drzwiowej, co potwierdza naszą doskonałą kondycję i skuteczność realizowanej strategii.” – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 grudnia w redakcji ,,Rzeczpospolitej” w Warszawie, a wyróżnienia zwycięzcom wręczał wiceminister gospodarki Janusz Piechociński. 

 

źródło: DRUTEX SA