Nowe standardy izolacyjności cieplnej Drzwi zewnętrzne ThermoCarbon i TermoSafe firmy Hörmann
Nowe standardy izolacyjności cieplnej Drzwi zewnętrzne ThermoCarbon i TermoSafe firmy Hörmann

Ciągle rosnące koszty energii powodują, że dla budujących nowe czy modernizujących stare domy coraz większe znaczenie ma izolacyjność cieplna drzwi zewnętrznych. Przełomem na rynku są obecnie drzwi o współczynniku przenikania ciepła osiągającym nawet UD = 0,47 W/(m2K). To oferowane przez firmę Hörmann aluminiowe drzwi ThermoCarbon. Mistrzowską klasę izolacyjności cieplnej łączą one z całym pakietem zabezpieczeń przeciwwłamaniowych oraz nowoczesnym wzornictwem. Podobnym rozwiązaniem są też aluminiowe drzwi ThermoSafe.

 

 

Drzwi do domów pasywnych

 

Współczynnik przenikania ciepła U drzwi ThermoCarbon, prawie dwukrotnie przekraczający poziom wymagań stawianych drzwiom w domach pasywnych, to efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz unikatowej konstrukcji. Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm wypełniona jest twardą pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil - wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego - oraz aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm z przegrodą termiczną pozwalają stworzyć tak skuteczną barierę cieplną. Tworzą ją też potrójne uszczelki, a w drzwiach z przeszkleniem także
3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne. Pomimo sporej masywności, codzienne użytkowanie drzwi ThermoCarbon jest tak samo łatwe jak drzwi standardowych. Maksymalną izolacyjność i sztywność przy równoczesnym niewielkim ciężarze zapewniają tu bowiem dwa lekkie materiały: aluminium i karbon.

 

Drzwi do domów energooszczędnych

 

Podobnie skonstruowane zostały nowe drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Zawdzięczają to masywnej płycie drzwiowej z aluminium o grubości 73 mm, izolowanemu termicznie aluminiowemu profilowi skrzydła, izolowanej termicznie aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm oraz podwójnym uszczelkom. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie współczynnika U na poziomie 0,8 W/(m2K).

 

Sposób na złodzieja

 

Dzisiaj drzwi o najlepszej nawet izolacyjności cieplnej mogą być też bardzo bezpieczne. Takie właśnie są drzwi firmy Hörmann. ThermoCarbon posiadają w standardzie
9-punktowe, a ThermoSafe 5-punktowe ryglowanie. W przeszkleniach stosuje się bezodpryskowe zespolone przeszklenie bezpieczne od zewnątrz i wewnątrz. Od wiosny 2014 roku drzwi ThermoCarbon i ThemoSafe dostępne będą też w klasie RC 2 i RC 3.

Stylistyczna harmonia

 

Energooszczędne i bezpieczne drzwi firmy Hörmann cechuje również ciekawe
i ekskluzywne wzornictwo. Elegancję wielu nowoczesnych wzorów podkreślają m.in. niewidoczna rama skrzydła, ukryte zawiasy oraz aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej. W kilku wzorach drzwi ThermoCarbon
uchwyty te zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. Drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe oferowane są w 15 różnych wzorach oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. To pozwala na harmonijne dopasowanie ich do elementów architektury budynku, np. do bramy garażowej.  

 

 

Przekrój płyty drzwiowej: z lewej płyta drzwi ThermoCarbon, z prawej – ThermoSafe 

 

 

 

Drzwi ThermoCarbon: to nie tylko świetna izolacyjność cieplna - UD do 0,47 W/(m2K) - , ale też bezpieczeństwo oraz – dzięki wielu wzorom - możliwość realizacji ciekawych koncepcji architektonicznych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi ThermoSafe: mogą posłużyć jako bariera cieplna nawet w domach energooszczędnych, a jednocześnie jako harmonijne dopełnienie elewacji.

 

 

 

źródło: Hörmann