Vetrex popularyzuje systemy przesuwne
Vetrex popularyzuje systemy przesuwne

Vetrex wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących wygodę.

 

Wymagający klienci, oprócz solidności i energooszczędności, poszukują coraz częściej stolarki ergonomicznej. Ważna jest nie tylko wygoda obsługi okna, ale też to, jak oddziałuje ono na przestrzeń, w której się znajduje. Główną zaletą systemów przesuwnych jest oszczędność miejsca. Ponieważ po otwarciu skrzydło okna nie wchodzi do wnętrza – zastosowanie przeszkleń przesuwnych pozostawia więcej swobody w zagospodarowaniu przestrzeni.

Drzwi przesuwne mają duży potencjał, który wykorzystać można nie tylko w drzwiach tarasowych. Innowacyjny sposób otwierania skrzydła dostarcza wielu inspiracji do zastosowania takich rozwiązań w różnych miejscach – wyjaśnia Krzysztof Smolnik, Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju firmy Vetrex.

System Patio Light sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważny jest każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Takimi miejscami z pewnością są kuchnia i biuro.

W nowoczesnych kuchniach, zaprojektowanych tak, by maksymalnie efektywnie wykorzystać dostępną powierzchnię, parapet okienny często jest integralną częścią blatu kuchennego, na którym przechowywanych jest mnóstwo rzeczy. Utrudnia to otwarcie okna, ponieważ należy wcześniej uprzątnąć wszystkie przedmioty, które znajdują się w promieniu skrzydła. W przypadku okna wykonanego w systemie Vetrex Patio Light, otwarcie okna nie wymaga przemeblowania. Ponadto takie okno można umieścić za zlewozmywakiem bez obawy, że jego skrzydło wejdzie w kolizję z baterią.

Vetrex Patio Light okazuje się również doskonałym rozwiązaniem w biurze. Ponieważ wynajem powierzchni biurowych jest kosztowny, wiele firm stara się każdy jej centymetr wykorzystać maksymalnie efektywnie. W przypadku biura, otwarcie okien utrudniać mogą monitory komputerowe ustawione na biurkach. Zastosowanie okien przesuwnych eliminuje ten problem, ponieważ po otwarciu nie zajmują cennej przestrzeni.

Okna wykonane w systemie Vetrex Patio Light zapewniają znacznie większe możliwości reorganizacji przestrzeni niż tradycyjne okna. Swobodę aranżacji zwiększa też dowolność zestawiania w ramach jednego przeszklenia skrzydeł przesuwnych z innymi systemami otwierania, takimi jak witryny ze szkleniem stałym i skrzydła uchylno-rozwierne. Taka dowolność pozwala w pełni dostosować okno do indywidualnych preferencji i funkcji pomieszczenia – dodaje Krzysztof Smolnik.

Do końca 2013 roku można skorzystać z atrakcyjnej promocji na okucia w oknach Patio Light i zakupić je z rabatem do 60%. 

 

źródło: Vetrex