DRUTEX LIDEREM RYNKU STOLARKI 2013
DRUTEX LIDEREM RYNKU STOLARKI 2013

DRUTEX, największy producent okien i drzwi w Europie, został wyróżniony tytułem Lider Rynku Stolarki 2013 w kategorii okna tworzywowe podczas Gali Stolarki Budowlanej. Wyróżnienie zostało przyznane za ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe oraz jakość produktów firmy, która decyduje o sukcesie rynkowym przedsiębiorstwa.

Tytuł Lidera Rynku Stolarki przyznawany jest na podstawie badań organizowanych przez Centrum Analiz Branżowych, w których bierze się pod uwagę przychody ze sprzedaży, rozpoznawalność marki, jakość produktów oraz profesjonalizm w zakresie obsługi handlowej klientów.

O tym który producent zostanie liderem rynku decydują klienci, kupując ich produkty. Tym samym wyróżnienie potwierdza, którym firmom zaufali klienci w minionym roku najbardziej, które produkty są najbardziej cenione i odznaczają się najwyższą jakością.

DRUTEX w minionym roku zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 438 mln zł, z czego ponad 50% stanowił eksport. Dziś firma zatrudnia już ponad 1840 osób, a realizowana obecnie inwestycja związana z budową Europejskiego Centrum Stolarki ma przyczynić się do podwojenia mocy produkcyjnych, a tym samym 100% wzrostu przychodów ze sprzedaży. Dzięki temu w przyszłym roku DRUTEX zamierza jeszcze bardziej wzmocnić swoją wiodącą pozycję w branży stolarki w Polsce i Europie.

Doskonałe wyniki finansowe DRUTEX-u potwierdzają niesłabnącą pozycję firmy na rynku, nawet w okresie spowolnienia gospodarczego. DRUTEX uzyskując tytuł Lidera Rynku Stolarki 2013 został tym samym zakwalifikowany do grona najlepszych i najbardziej zyskownych polskich przedsiębiorstw. Od kilku lat wiedziemy prym w branży stolarki w Europie, dzięki wiarygodnej strategii biznesowej, grze fair-play, wieloletniemu doświadczeniu i przede wszytkim wysokiej jakości produktom. Dziś jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku, wyróżniającym się innowacyjnością w zakresie produkcji i profesjonalizmem działania, który dostrzegają nasi klienci.” – mówi Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Organizatorami Gali Liderów Stolarki jest Centrum Analiz Branżowych oraz miesięcznik „Forum Branżowe” we współpracy z firmą Lentewenc, realizatorem targów Warsaw Build 2013 oraz targów Windows & Doors, które w dniach 10-12 września 2013 roku odbyły się w Warszawie.

 

źródło: DRUTEX S.A